Probiotika umí (skoro) zázraky. Zajistí zdravá střeva i intimní partie žen

O pozitivních účincích probiotik na lidský organismus se ví už několik desetiletí, nejčastěji je lékaři doporučují užívat během a po braní antibiotik. Umí totiž vrátit vnitřní prostředí našeho těla do normálu. Ženy navíc mohou užívat probiotika, která ochrání nejen střevní, ale i vaginální ekosystém...
Prima rádce - OnaPharma

„Probiotika jsou živé mikroorganismy (nejčastěji bakterie, ale také například kvasinky), které, jsou-li podávány v adekvátním množství, přispívají ke zlepšení zdravotního stavu hostitele.“ Tak zní definice Světové zdravotnické organizace. Tyto organizmy se nacházejí například v jogurtech, kefíru, nesterilizovaném kysaném zelí a samozřejmě v probiotických doplňcích stravy, které lze koupit v lékárně a je vhodné je konzumovat zejména při a po užívání antibiotik, při zažívacích potížích, mykózách či poruchách jater a žlučníku. 

Proč je třeba udržovat zdravou mikroflóru

V trávicím traktu člověka sídlí několik stovek mikroorganismů, které mu pomáhají správně fungovat. Stejně tak pochva žen je přirozeně osídlena bakteriemi pomáhajími udržovat zdravé prostředí. Jedná se nejčastěji o speciální kmeny laktobacilů. Ty produkují kyselinu mléčnou, peroxid vodíku a bakteriociny. Díky tomu snižují kyselost (pH) vaginálního prostředí, čímž vytvářejí nehostinné podmínky pro „nepřátelské“ bakterie a zároveň chrání intimní partie před rozmnožením jak těchto bakterií, tak kvasinek. 

Správné fungování a vyváženost obou ekosystémů ale mohou narušit některé nemoci a léky (antibiotika či cytostatika), ale také nevhodná strava v podobě uzenin, sladkostí či přemíry alkoholu. V případě intimních partií pak také neprospívá dlouhý pobyt v bazénu či mokrých plavkách a nošení prádla ze syntetických materiálů. Některé příčiny tak lze ovlivnit, jiné ale ne. Každopádně pokud se vnitřní mikroflóra už naruší, je vhodné pro správné fungování probiotika doplnit. 

Probiotika lze užívat i během těhotenství, kdy vlivem hormonálních změn může být žena více náchylná k vaginálním problémům...
Autor: pixabay.com Probiotika lze užívat i během těhotenství, kdy vlivem hormonálních změn může být žena více náchylná k vaginálním problémům...

 

2v1 aneb Zdravá střeva i intimní partie

Ženy mají možnost zajistit zdravou mikroflóru jak ve střevech, tak v intimních partiích najednou, a předejít tak například zažívacím potížím i vaginálním mykózám či vaginózám. A to při braní antibiotik i preventivně. Kmeny laktobacilů, které fungují ve střevě, a zároveň speciální vaginální kmen, obsahuje jediné duální probiotikum na českém trhu Gynimun DUAL Protect.

Jedná se o doplněk stravy, který zajistí dokonalou harmonizaci ženského organismu. Je vhodné brát jednu kapsli denně. Minimální doba užívání je sedm dní, nejprospěšnější pro dlouhodobou spokojenost se doporučuje několikadenní proceduru zopakovat například šestkrát ročně.

 

Další informace o rychlé pomoci i prevenci gynekologických potíží najdete na Gynimun.cz.

www.porovnej24.cz

reklama