Profesorka požádala muslimku, aby si sundala šátek. Ponižování, tvrdí mladí aktivisté

Ostrou diskuzi vyvolal incident, který se odehrál na univerzitě v německém Würzburgu. Profesorka tam požádala muslimskou dívku, aby si sundala šátek z hlavy. Za to ale sklidila tvrdou kritiku. Někteří studenti ji dokonce obvinili z diskriminace, informoval server BR24
(ilustrační foto)
(ilustrační foto)
Pixabay/Smu93

reklama

Profesorka Gisela Müllerová, která vyučuje mezinárodní vztahy, požádala všechny studenty, aby si sundali pokrývku hlavy. O to samé požádala také 19letou muslimskou studentkou původem z Turecka s tím, že učebna je sekulárním místem a nepatří do ní ani kšiltovky, ani šátek.

Jenže někteří studenti označili tento požadavek za diskriminační a na protest opustili místnost. „Chování profesorky nám připadá jako veřejné ponižování,“ uvedla členka místních Mladých Zelených Magdalena Bachingerová na stránkách organizace.

Mluvčí univerzity pak médiím řekl, že Müllerovou mrzí to, jaké reakce vyvolalo její vyjádření názoru. Muslimskou dívku dle svých slov pouze požádala o sundání šátku, ale netrvala na tom. Mluvčí také dodal, že univerzitní řád nošení šátků na hlavě studentům nezakazuje.

reklama

reklama