Prostitutka s HIV se dočkala snížení trestu

Pražský vrchní soud dnes rozhodl o snížení trestu pro HIV pozitivní prostitutku. Sabině Kapurové tak zkrátil trest ze sedmi na pět let. Podle rozsudku měla Kapurová pohlavní styk se čtyřmi desítkami mužů, i když o své nemoci věděla. Odvolací senát snížení trestu odůvodňuje především tím, že nikoho nenakazila.
AIDS už není in. Ale bohužel ani out
AIDS už není in. Ale bohužel ani out
pixabay.com

reklama

Prostitutka Sabina Kapurová je matkou dvou dětí. O svém onemocnění ví od roku 2012. Odsouzená byla za to, že v letech 2012 až 2016 jak klienty, tak své sexuální partnery neinformovala o tom, že je HIV pozitivní. Riskovala cizí zdraví o to víc, že s některými muži měla i nechráněný pohlavní styk. Podle obžaloby měla styk se 37 muži. Hrozilo jí až dvanáct let vězení za pokus o těžké ublížení na zdraví a šíření nakažlivé lidské nemoci.

Dnes osmadvacetiletá žena již dříve u soudu řekla, že onemocněním se nakazila při aplikaci drog. Prostitucí se začala živit poté, co jejího partnera zavřeli do vězení. „Nebyla tak lehkomyslná, s klienty měla vždy prezervativ, bez něj provozovala jen orální sex,“ uvedla obhájkyně Věra Nováková pro ČTK. „Obžalovaná uvedla, že nikomu nechtěla ublížit, nikomu se nechtěla pomstít, věřila, že její počínání je minimálně rizikové a k přenosu nedojde,“ dodala Nováková.

(ilustrační foto)
Autor: instagram.com/banckok (ilustrační foto)

Předseda senátu Martin Zelenka, ale upozorňuje, že to není možné. „Ve vztahu k případu je podstatné to, kolik bylo poškozených a jakým způsobem s nimi ty styky prováděla (...), je třeba zdůraznit jednu věc, riziko přenosu je možné i orálním stykem,“ upozornil soudce.

Žena dnes před soudem opět zopakovala, že nikomu nechtěla ublížit a že jí to mrzí. „Trest beze zbytku vystihuje škodlivost jednání i osobu obžalované,“ zdůvodnil předseda senátu Martin Zelenka, proč ženě snížil trest na samou spodní hranici trestní sazby. Pět let si Kapurová odpyká ve věznici s ostrahou.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!