Protest taxikářů: Více než stovka míří k magistrátu, u letiště se situace zklidnila

Protest taxikářů: Více než stovka vyjela k magistrátu
Protest taxikářů: Více než stovka vyjela k magistrátu
FTV Prima

reklama

Zhruba 120 taxikářů se sjelo na Evropské ulici a pojedou protestovat k pražskému magistrátu. Podle webu pražské policie se dopravní situace v okolí letiště pomalu zklidnila. Také městská hromadná doprava už se dostává do normálního provozu, cestující obsluhuje opět ze zastávek. Na místě jsou také tři policejní vozy.

Skupina 120 taxikářů nyní míří z Evropské ulice k magistrátu, kde by měli v protestu pokračovat. Podle informací reportérů FTV Prima, kteří celý den situaci sledují, momentálně nejvíce komplikují dopravní situaci v okolí Chotkových sadů.  V okolí letiště se situace pomalu zklidnila.

Policisté do půl druhé řešili pro bezdůvodně pomalou jízdu hned několik řidičů. Jedno i policie kvůli blokování dopravy zadržela. „Na policejní služebně skončil 48letý řidič vozidla Volkswagen Passat, který opakovaně odmítal uposlechnout výzvu policistů. Jeho jednání bude s největší pravděpodobností oznámeno do správního řízení. Zmíněné vozidlo bylo odtaženo,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Taxikáři zahájili v Praze protestní jízdu proti Uberu

Protestní jízda taxikářů v Praze: U letiště doprava už kolabuje, komplikace čekejte i v Lipské a Aviatické

Prostetu se mělo účastnit až 1200 taxikářů

Pražský dopravní podnik ve snaze zabránit zpoždění spojů v souvislosti s protestem taxikářů převážel cestující mezi terminály dva a tři přes letištní plochu. Cestující museli čekat na spoje delší dobu. „Čekám tu půl hodiny, ale chápu, že je to výjimečná situace,“ uvedla turista čekající po příletu do Prahy na autobus. Po půl druhé už ale cestující odjížděli z letiště z běžných zastávek.

Protestu v Praze se podle Davida Bednáře ze Sdružení českých taxikářů účastnilo až 1200 taxikářů. Blokovali dopravu v okolí ruzyňského letiště. Na podporu pražských kolegů proti přepravní službě Uber dnes vyjelo v Brně od Riviéry na 70 vozů taxislužby na tuřanské letiště po velkém městském okruhu. Navíc organizátoři upozornili, že protest není časově omezený, takže může trvat i několik dní.

Autor: sou, ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!