Protestní jízda taxikářů v Praze: U letiště doprava už kolabuje, komplikace čekejte i v Lipské a Aviatické

Taxikáři zahájili v Praze protestní jízdu proti Uberu
Taxikáři zahájili v Praze protestní jízdu proti Uberu
FTV Prima

reklama

Pražští taxikáři zahájili svou protestní „jízdu“ Prahou. Z Evropské ulice jede kolona aut v pravém i levém pruhu, z letiště jede dalších zhruba 70 vozů. U Mezinárodního letiště Václava Havla doprava momentálně už kolabuje. Vozy taxi působí komplikace v dopravě v Lipské a Aviatické. Podle informací reportérů FTV Prima přímo z terénu se momentálně taxikáři chystají i před pražský magistrát na Mariánské náměstí.

Před zahájením protestu se na letišti sešla primátorka Prahy Adriana Krnáčová se zástupcem Sdružení českých taxikářů. Podle taxikáře Miroslava Žežulky nic nevyjednali a primátorka jim zopakovala, aby se obrátili na stát.

Podle Krnáčové ale taxikáři měli nesmyslné podmínky, jako je například znepopularizování služby Uber. Pro zpravodajství FTV Prima uvedla, že si berou Pražany jako rukojmí a není ani vyloučeno, že někteří z taxikářů skončí ve správním řízení. Policisté totiž celou situaci monitorují a už nyní řeší s několika řidiči omezování plynulosti dopravy. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Doprava u letiště zkolabovala

Taxikáři zablokovali i autobusy MHD

Na Evropské ulici se taxikáři sjížděli asi půl hodiny před zahájením jízdy, a to u Džbánu a vozovny Vokovice. Poté vyrazili směrem k letišti, nejprve pouze pravým jízdním pruhem a levý zůstal volný pro ostatní dopravu. Později najeli i do levého pruhu, za což jim někteří běžní řidiči spílali.

Zablokovali například dva autobusy MHD a jeden společnosti RegioJet. V jedenáct hodin už ale z Evropské ulice kolona zcela zmizela. Taxikáři najeli na plánovanou trasu protestu, tedy Lipskou ulicí na letiště, zpět kolem hotelu Marriott na Lipskou a opět nájezdem před Evropskou na Lipskou.

Na letiště tak lidé jeli i téměř hodinu. „Jeden pán například vezl syna, který odlétal do Manily. Na letiště popojížděl přes pětačtyřicet minut. Jeho syn se tak rozhodl raději vystoupit z vozu a zbytek cesty utíkat, aby stihl odlet,“ popsal situaci přímo na místě reportér FTV Prima Matěj Rychlí.

Situaci v okolí letiště monitoruje policejní vrtulník

Na letiště taxikáři postupně přijížděli ve skupinkách, projeli a opět odjížděli. Od Evropské ulice směrem k letišti se provoz po 10.45 téměř zastavil. Situaci v okolí letiště Václava Havla a přilehlých komunikacích monitoruje ze vzduchu policejní vrtulník. Policisté průběh jízdy nadále sledují, jejich prioritou zůstává zachování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Podle informací na Facebooku Sdružení pražských taxikářů měli taxikáři, kteří se protestu zúčastní, před akcí potvrdit svou účast na daném telefonním čísle. Na základě toho byli kvůli koordinaci protestní jízdy rozděleni do skupin. „Každé skupině pak přijde SMS zpráva s instrukcemi kudy případně jet, či nejet atd.,“ uvádí se v instrukcích sdružení.

Letiště kvůli protestům zřídilo informační centrum

Pražské letiště zřídilo kvůli pondělním protestu taxikářů informační centrum. Radit cestujícím s možnými problémy v dopravě dnes bude 40 až 50 lidí, o které muselo letiště v pondělí navýšit počet pracovníků. V případě komplikací budou přilétajícím cestujícím a zejména cizincům radit, jak při cestě do města využít městskou hromadnou dopravu. Autobusy totiž jezdí jinou příjezdovou cestou než běžná doprava včetně vozidel taxi. 

Dopravní podnik s letištěm domluvil, že autobusy městské hromadné dopravy budou v případě nutnosti jezdit přímo po letištní ploše. Krátce před 11.00 už touto trasou jely linky 100, 119 a 191. „Nejsou obsluhovány pravidelné zastávky, u zastávky Terminál 2 je zřízena dočasná zastávka,“ uvedl dopravní podnik na Twitteru.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Protestní jízda taxikařů

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!