Proti zbytečnému plastu bojuje i McDonald’s: Zbavit se chce plastových brček

Populární společnost McDonald's chce nahradit plastová brčka za papírová a to ve všech svých provozovnách na území Velké Británie a Irska. Novinka, kterou chce toto rychlé občerstvení bojovat s plastovým odpadem, má začít v září. Informace přinesl server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

McDonald's je zatím vůbec největší společností, která se rozhodla přestat používat některé plastové výrobky na jedno použití, které zatěžují životní prostředí. Jen ve Velké Británii spotřebuje tento populární řetězec 1,8 milionů plastových brček! „Naše rozhodnutí je důsledkem diskuze. Nejen my, ale i zákazníci chtějí změnu,“ uvedla ve svém prohlášení společnost McDonald's.

Již na začátku tohoto roku zkusila ve vybraných prodejnách společnost vyměnit plastová brčka za ta papírová. A změna sklidila velký úspěch. Plastová brčka by měla zmizet z prodejen do jednoho roku.

Propíchnuté hamburgery

McDonald´s rozjíždí nový trend! Proč propichují Japonci své burgery brčky?

Britský ministr životního prostředí Michael Gove tento krok považuje za velmi významný pro životní prostředí a dodal, že jde McDonald's příkladem pro jiné velké podniky.

Zákaz používání plastových brček se zatím nevztahuje na jiné území než ve zmiňované Anglii a Irsku, ale v USA, Francii a Norsku chtějí také brzy přejít na papírovou variantu.

Británie v posledních letech začala velmi aktivně jednat proti znečišťování životního prostředí plasty. Plastových brček, kelímků a jiných výrobků se pomalu začínají zbavovat i jiné společnosti.

Jsou tu ale také názory, že by plastová brčka neměla být úplně zakázána. Například pro některé zdravotně postižené osoby je brčko jediný způsob, jak se napít bez pomoci druhých.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!