Protikuřácký zákon čekají změny!

14. 8. 2017 ZPRÁVY: Protikuřácký zákon chce zmírnit i ministr pro lidská práva Jan Chvojka
14. 8. 2017 ZPRÁVY: Protikuřácký zákon chce zmírnit i ministr pro lidská práva Jan Chvojka

reklama

Protikuřácký zákon je v platnosti už necelé tři měsíce a stále vyvolává vlnu emocí. Teď se do něj opřel ministr pro lidská práva Jan Chvojka /ČSSD/. Zákon má prý nedostatky, které bude třeba změnit. Ministerstvo zdravotnictví si ale stojí za svým. Zákon je podle něj v pořádku a Chvojka si ho jen špatně vykládá.

K hospodským, kuřákům a některým poslancům, kteří za zmírnění protikuřáckého zákona bojují od jeho počátku, se nyní přidal i ministr pro lidská práva Jan Chvojka /ČSSD/. „Není logické, aby se v prostoru, který je v podstatě otevřen, jako je pergola nebo zimní zahrada, nemohlo kouřit,“ vysvětluje svůj postoj Chvojka.

Ministerstvo zdravotnictví je naopak se zákonem spokojeno a nic na něm měnit nehodlá. „My v tuhle chvíli nechceme žádným způsobem ten zákon upravovat,“ uvedl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík /ČSSD/.

Ministr pro lidská práva Jan Chvojka svým tvrzením jde proti některým svým spolustraníkům. Zákon totiž pochází z dílny sociálnědemokratických ministrů zdravotnictví. Chvojka ale tvrdí, že o žádné kopání do vlastních řad určitě nejde: „Když se schvaluje nějaký zákon, tak se občas stává, že potom v praxi zjistíte, že dojde k nějakému nedodělku.“

Ministerstvo zdravotnictví to ale podle všeho vnímá jinak. „Pan kolega Chvojka tak úplně přesně nezná ten obsah zákona. Protože v tuto chvíli kouření pod pergolami není z pohledu ministerstva zdravotnictví problém,“ reagoval na slova Chvojky ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Jedno je ale jasné – do říjnových voleb už na změnu není čas. O budoucnosti protikuřáckého zákona tak rozhodne až složení nové sněmovny. A o něm rozhodnou voliči.

reklama

reklama