Prudérní Indie: Patentový úřad odmítl zapsat sexuální hračku

Indická patentová kancelář odmítla zaregistrovat vibrátor kanadské společnosti s tím, že sexuální hračky porušují „veřejný pořádek a morálku“. Informace přinesl server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
Facebook/ ErosStar.cz

reklama

Že je Indie v mnoha ohledech cudná, se přesvědčila kanadská společnost, která žádala místní patentový úřad o patent na vibrátor. Společnost založená v Ontariu s názvem Standard Innovation Corporation požádala o patent z jednoduchého důvodu. Chtěla tak zabránit kopírování výrobku na místním černém trhu. To sotatně potvrdil stanici BBC Shamnad Basheer, profesor práv na univerzitě v Indii.

Podle patentového úřadu vedou sexuální hračky k obscénnosti a morální deprivaci jedinců. „Jedná se o hračky, které nejsou považovány za užitečné ani produktivní,“ uvedl mluvčí úřadu.

Dary

Je libo ovečku nebo vibrátor? Nepochopitelné věci, které darovali fanoušci svým idolům

Patentová kancelář se ve svém odůvodnění odvolala také na místní zákon, který se na sexuální hračky dívá negativně. Zmíněný zákon je v současné době znovu prozkoumáván  indickým nejvyšším soudem. „Proč by se měla patentová kancelář zabývat morálními rozhodnutími? Úředníci by neměli rozhodovat o tom, zda je vynález morální, nebo nemorální,“ uvedl profesor Basheer pro BBC.

Přitom sexuální hračky jsou hojně prodávány na indickém černém trhu. Tam byste cudnost a morálku hledali jen těžko…

reklama

reklama