Průkaz ISIC dobývá pražské školy

Průkazy ISIC zjednodušují život studentům středních a vysokých škol již mnoho let. Funkce jako čipová karta do jídelny a menzy nebo vstupy do budovy či slevové průkazy teď míří i na základní školy!
ISIC, dítě
ISIC, dítě
ISIC

Na průkazy ISIC jsou zvyklí jak studenti, kteří je používají ve svém volném čase, tak i samotné školy. Ty ISIC využívají kromě zmíněných funkcí také jako svůj školní průkaz pro do jednotlivých budov a učeben. Jen těžko bychom v Praze hledali střední nebo vysokou školu, která nově nastupujícím studentům není schopná průkazy ISIC nabídnout.

Na začátku roku 2017 však průkazy ISIC vstoupily i na základní školy. Na nich se používá speciální podtyp průkazu ISIC: takzvaný ISIC Školák, který je ušitý na míru žákům základních škol. Ten nabízí stejné výhody jako klasický ISIC, ale jeho platnost je delší a reflektuje docházku žáka základní školy. 

Během tohoto roku začaly ISIC Školák (mezinárodně známý jako ISIC Scholar) používat desítky pražských základních škol. Funguje zde stejně jako na středních a vysokých školách: především ve školních čipových systémech, ale také jako žákovský průkaz, čímž výrazně přispívá k bezpečnému a modernímu prostředí ve škole.

ISIC
Autor: ISIC ISIC

Co školy vede k tomu, že přecházejí na průkaz ISIC? Na tuto otázku odpovídá manažer projektu ISIC školám Radek Schich: „Výhody průkazů ISIC Školák jsou nejlépe viditelné ve srovnání s dopravními kartami, které mohou být využívány i ve školách. Zatímco dopravní kartu nemusí využít všichni studenti, ISIC se hodí každému. Navíc již několik generací rodičů má s ISIC své vlastní dobré zkušenosti. Rodiče, stejně jako jejich děti, jistě zaujme bohatý benefitní program slev a výhod na ISIC. Slevy držitelé najdou nejen v Praze, ale v celé ČR a ve 130 zemích po celém světě. Každé dítě s ISIC dostává de facto také svůj první osobní průkaz, kterým se může kdekoliv identifikovat a například jasně prokázat svůj věk.“

„ISIC však nabízí výhody i pro samotné školy,“ pokračuje Schich. „Významnou výhodou je technologie, díky které ISIC funguje v jakékoliv školní jídelně nebo jiném čipovém systému bez potřeby investic a stavebních úprav. Integrace do systému je tedy rychlá a snadná. Rovněž objednávání průkazů je přizpůsobeno potřebám škol: je hromadné, pro všechny žáky najednou, a provádí se čistě elektronicky s využitím školních informačních systémů. Proto věříme, že je ISIC vhodný pro každou školu. Navíc v rámci zapojení do projektu ISIC školám získávají také základní školy možnost prodlužovat učitelské průkazy ITIC všem svým zaměstnancům za speciálních podmínek,“ uzavírá manažer projektu.

ISIC je k dostání ve většině zemí světa

GTS ALIVE, s.r.o., je oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů (ISIC), mládeže do 26 let (IYTC) a pedagogické veřejnosti (ITIC) pro Českou republiku na základě pověření World Youth and Student Educational and Travel Confederation.

Průkaz ISIC je vydáván ve více než 130 zemích světa a Česká republika je dlouhodobě vyhodnocována jako země s největším rozšířením průkazů ISIC a největší nabídkou studentských výhod. Průkazy ISIC a ITIC jsou vydávány na více než 550 školách v České republice a držitelé mohou čerpat výhody na více než 2 200 míst v České republice.

reklama