První setkání Kima s Trumpem: Dobrá nálada i podepsaná dohoda o spolupráci

Celý svět netrpělivě očekával, co přinese summit, při kterém se vůbec poprvé v historii setkal americký prezident se severokorejským vůdcem. Donald Trump s Kim Čong-unem za sebou mají jak rozhovor v soukromí, tak společný oběd i podpis dohody, ve které potvrzují další společná jednání.
První setkání Kima s Trumpem
První setkání Kima s Trumpem
Twitter/Pavel Vondra

reklama

Celých 22 minut spolu za zavřenými dveřmi hovořili Donald Trump s Kim Čong-unem. „Svět zaznamená výraznou změnu,“ řekl na tiskové konferenci severokorejský vůdce. „Rád bych vyjádřil prezidentu Trumpovi vděk, že se toto setkání mohlo uskutečnit. Je to velmi talentovaný člověk, který miluje svou zemi,“ dodal Kim.

 

 

Superlativy nešetřil ani americký prezident. „V dokumentu je hodně vůle, všichni budou ohromeni,“ prohlásil například. Netajil se ani tím, že v budoucnu pozve vůdce KLDR na návštěvu do Bílého domu.

 

 

Podle zahraničních médií se dokument skládá ze čtyř hlavních myšlenek. Jednou z nich je zajištění míru a prosperity pro občany Spojených států i Severní Koreje a také například dosažení míru na Korejském poloostrově. V dohodě je také bod týkající se jaderného odzbrojení KLDR nebo ochrana amerických válečných zajatců.

 

 

Po soukromém setkání Donalda s Kimem následovala schůze s jejich týmy, společný oběd a krátká procházka. Nakonec nesměla chybět tisková konference, po které oba státníci opustili místo konání a během několika hodin zřejmě opustí ostrov Sentosa.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!