První zločin z oběžné dráhy: Astronautka měla „hacknout“ účet své bývalé partnerky

Auru uznávaných a obdivovaných astronautů - jakožto těch vyvolených, kteří mají jedinečnou šanci zkoumat prostředí mimo planetu Zemi - narušilo podezření interního úřadu NASA. Ten momentálně vyšetřuje rozpor mezi lesbickým párem zahrnující obvinění z krádeže identity. O incidentu jako první informoval New York Times.
Anne McClain
Anne McClain
facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Jedna z věcí, kterou o mně lidé netuší, je, že jsem chtěla být astronautkou již od svých tří let, to jsem totiž poprvé řekla své mámě, že chci být astronautkou. Když jsem šla do předškolní přípravy, tak jsem tam řekla, že chci být astronautkou a když jsem byla ve školce, tak jsem napsala svoji první knihu na téma cesta do vesmíru raketou Sojuz,“ přiblížila svoje rané nadšení z vesmíru pro space.com Anne McClain. Vášnivá hráčka rugby se už ovšem do vesmíru podívat nikdy nemusí, pokud se potvrdí nařčení její bývalé partnerky z finančního zločinu.

Anne McClain se totiž měla nabourat přímo z vesmírné stanice své bývalé partnerce Summer Worden do účtu. Worden tvrdí, že její bývala láska vstoupila do jejího účtu bez dovolení. Ta to sice potvrdila, vyvrátila však domněnku, že by tak činila z jiného důvodu než z pouhé starosti, zdali má rodina dostatek peněz. McClainová totiž pomáhala Wordonové společně vychovávat jejího syna a chtěla se ujistit, že na bankovním účtu je pro jeho potřeby dostatečná finanční hotovost.

Boj o syna i obvinění z napadení

Podle zprávy z NYT byl právě syn Wordonové z minulého manželství ústředním bodem předchozích rozporů. McClainová si na jeho výchovu totiž dělala nárok a od svatby před pěti lety jej chtěla adoptovat, to ovšem Wordonová odmítla. Dalším svárem mezi ženami mělo být obvinění z napadení. McClainová, která sama hraje profesionálně rugby, obvinila Wordonovou z útoku na její osobu. Obvinění se nikdy nepotvrdilo, pár se ale rozhodl rozvést. Jak zatím odhalilo interní vyšetřování NASA, pár by měl mít stále společný bankovní účet.

Procházka se nekonala

Tento spor již vedl NASA k přehodnocení organizačních plánů historicky první „procházky“ dvou žen bez přítomnosti muže v kosmickém prostoru. Americká vesmírná agentura měla nahradit přítomnost McCainové jinou astronautkou, Nick Hague. NASA tenkrát komentovala událost tím, že se jednalo o rozhodnutí McCainové.

Reklama
Reklama