Pryč s plísní! Víme, jak mít nehty opět zdravé a hezké – bez prášků i mastí

Plíseň na nehtech je urputná nemoc, která sama od sebe jen tak nezmizí. Poradíme vám, jak se jí úspěšně zbavit...

Nehtová plíseň je nejčastější mykotické postižení nehtových plotének, případně nehtových lůžek. Onychomykóza, jak se odborně tomuto onemocnění říká, tvoří zhruba polovinu všech nehtových abnormalit. Postižené nehty jsou zhrublé, těžko se stříhají, zbarvené (žluté, bílé i zelené), mohou praskat a lámat se. Pro většinu postižených pacientů se jedná především o estetický problém, zdravotní problémy ale mohou nastat u lidí s oslabenou imunitou či cukrovkou.

Nevzhledný problém. A infekční

Onychomykóza postihuje zejména nehty na nohou, a to až čtyřikrát častěji než na rukou. Onemocnění nijak nebolí, je ale na místě s ním něco udělat. Zbavit se plísně na nehtech je důležité nejen kvůli krásnému vzhledu, ale i kvůli tomu, aby se zamezilo jejímu šíření. Jedná se totiž o infekční onemocnění, které se přenáší nejen na jiné nehty u konkrétního člověka, ale často i mezi lidmi – především ve veřejných bazénech. Všude tam, kde je vlhko a chodíme často bosi. Právě vlhko totiž plísně „milují“. Nohy míváme v uzavřené obuvi, nevětrají, a tím vzniká prostředí pro rozvinutí mykotického onemocnění. Vhodnou prevencí před onychomykózou je proto nošení hygienické obuvi ve veřejných bazénech, wellnes prostorách, ale i hotelových pokojích a koupelnách. Také je důležitá pravidelná výměna ponožek i dostatečné vysušení nohou ručníkem po koupeli. V létě je pak vhodné chodit co nejvíc v otevřené obuvi.

>> Pro lepší vzhled nehtů aneb 5 výhod léčby nehtové plísně pomocí speciálního laseru

Jak zatočit s plísní? Pomůže laser

Možností, jak lze onychomykózu léčit, je několik. Standardně se používají medikamenty ve formě mastí, ale i prášky, které se polykají. Při těchto metodách je buď nejistý výsledek nebo riziko nežádoucích účinků. Z hlediska rychlosti léčby a efektivity se tak v dnešní době jeví tou nejlepší metodou použití laseru CoolBreeze. Ta má podle lékařů až 98procentní úspěšnost. Plísně, na rozdíl od vlhka, nemají rády teplo. A tato metoda přesně na principu zahřívání funguje. „Během ošetření je nehet a nehtové lůžko ozářeno laserem vlnové délky 1320nm. Ošetřovaná plocha se tím do hloubky zahřeje na teplotu mezi 45 a 60 °C. Plíseň se tím zabíjí. Teplotní skener měří během ošetření teplotu a jakmile je dosaženo dokonalého zahřátí tkáně, laserový paprsek se automaticky vypíná a aktivuje se chladící spray kryogenu. Po ošetření začíná růst nový nepoškozený nehet,“ popisuje dermatolog a majitel Centra klinické a estetické medicíny Derma Medical Clinic Michal Sičák. Právě na této klinice, která má pobočky po celé republice, onychomykózu laserem úspěšně léčí.

Co čekat od léčby

Jedná se o jedinou laserovou technologii, která umožňuje dokonale přesnou kontrolu teploty během ošetření. A díky tomu je procedura komfortní, nebolestivá a rychlá. „Ošetřit nehty obou chodidel trvá asi 15 minut,“ říká Michal Sičák. A za jak dlouho je nehet opět v pořádku? „Záleží na rychlosti růstu, k celkové obnově obvykle dochází v průběhu čtyř až šesti měsíců,“ dodává dermatolog.

Podrobné informace o možnostech ošetření získáte při konzultaci na pobočkách Derma Medical Clinic. Kontakty naleznete zde.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Tagy:
zdraví