Psychiatrická nemocnice v Bohnicích se dnes otevře veřejnosti

Bohnice
Bohnice

reklama

V Psychiatrické nemocnici v pražských Bohnicích se dnes koná Den otevřených dveří. Zájemce čekají přednášky a komentované prohlídky několika léčebných pracovišť, terapeutickách dílen, místní farmy, čajovny nebo volnočasového klubu. Areál bude otevřený od 13:00 a program uzavře ve 20:00 vystoupení Luboše Pospíšila. Akce se koná u příležitosti Světového dne duševního zdraví.

Lidé mohou navštívit například Centrum krizové intervence, denní stacionář pro klienty s psychotickým onemocněním, Centrum psychosociálních služeb, tréninkovou kavárnu či kostel svatého Václava. Uvidí, jak vypadá socioterapeutická farma a středisko hiporehabilitace v bývalém statku. Podívat se mohou i do útulku, které se stará o kočky, morčata, králíky a v omezeném počtu i o psy pacientů bohnické léčebny.

V Bohnicích je psychiatrické oddělení pro děti, dospělé a seniory, léčí se tam také lidé se závislostmi či pacienti, jimž soud nařídil ochrannou psychiatrickou, sexuologickou, protialkoholní a protitoxikologickou léčbu.

Do rozsáhlého areálu bohnické nemocnice každoročně zavítá tisíce návštěvníků při festivalech Mezi ploty či Babí léto. Léčebna vznikla v letech 1903 až 1916 na zelené louce. Volně přístupný park protkaný sítí cest s dominantami kostela sv. Václava a hlavní budovy má rozlohu 64 hektarů.

 

Autor: ČTK

reklama

reklama