Půlnoční překotný porod: Tomášek se narodil prakticky po telefonu

Překotný porod se šťastným koncem řešila nedávno Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje. Krátce po půlnoci zavolal na tísňovou linku mladý muž, že jeho žena začala nečekaně rodit. „Tatínek skvěle spolupracoval, poslouchal moje rady a dělal všechno správně, ničeho se nebál. Bylo jasné, že to půjde hodně rychle, děťátko spěchalo ven,“ popsal operátor linky Jakub Pavlíček.
Překotný porod zvládli stateční rodiče za pomoci operátora tísňové linky
Překotný porod zvládli stateční rodiče za pomoci operátora tísňové linky
Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje

reklama

Na překotný porod zdravého chlapečka vzpomínají záchranáři velice rádi, protože oba rodiče výborně spolupracovali. Zatímco operátor radil tatínkovi, byl už na cestě do brněnských Černovic lékař, záchranářská posádka a inspektor provozu.

„Když jsme přijeli na místo, byla venku hlavička a za chvíli se nám společnými silami podařilo přivést na svět miminko. Maminka byla statečná, chlapeček na první pohled zdravý a hned plakal, což je vždy dobré znamení. Je to nepopsatelný pocit, když vše takto dobře dopadne,“ popsala lékařka Sylva Táborská, která společně s ostatními zdravotníky u překotného porodu pomáhala.

Tomáškova sestřička věděla, že to bude kluk

Sestra novorozeného chlapečka se prý na nové miminko moc těšila a navíc správně předpověděla, že to bude kluk. „Dcerka tušila, že to bude kluk, my jsme to nevěděli dopředu, chtěli jsme mít překvapení. Všem, kteří nám pomohli, bych moc rád poděkoval. Paní doktorce, záchranářům i operátorovi na lince. Telefon položil až ve chvíli, kdy měl jistotu, že je vše v pořádku. Jste velcí profesionálové, jsme moc vděční,“ děkoval všem šťastný tatínek Tomáš.

Malá Kristýnka byla v době porodu u prarodičů. Jak píše na svých stránkách sama Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, malý Tomášek, který dostal jméno po tatínkovi, krásně prospívá a za pár dnů už mu bude měsíc.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!