Putin prohlásil, že muži obvinění Británií v kauze novičok jsou civilisté

Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že dva Rusové obvinění Velkou Británií v případu Skripalových jsou civilisté, nepracují pro ruskou armádu a není na nich nic zvláštního, ani „nic kriminálního“. S informacemi příšla agentura AP.
Vladimír Putin
Vladimír Putin
AP

reklama

Velká Británie minulý týden v kauze novičok obvinila dva ruské občany a údajné agenty vojenské zpravodajské služby Alexandra Petrova a Ruslana Boširova a vydala na ně evropský zatykač. Velká Británie obviňuje z březnového útoku novičokem na bývalého dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru ruskou vládu. Ta obvinění vytrvale odmítá.

„Víme, kdo jsou ti lidé, našli jsme je,“ řekl Putin na ekonomické konferenci ve Vladivostoku. „Není v tom nic zvláštního ani zločineckého, to vás mohu ujistit.“

Podezřelí muži

Útok na Skripalovy: Britská police obvinila dva Rusy, stopy novičoku se našly v jejich pokoji

Jeden z mužů prý v době otravy ani nebyl v Británii

Na dotaz moderátora, zda muži pracují pro armádu, Putin odpovědět, že jsou „civilisté“ a vyzval je k tomu, aby vyšli na veřejnost: „Měli by přijít někam do médií. Doufám, že se ukážou a povědí o sobě.“

Skripalova neteř Viktorie, která žije v Rusku, uvedla pro zpravodajskou agenturu Interfax, že „od svých vlastních zdrojů“ ví, že muži identifikovaní Británií jako Alexander Petrov a Ruslan Boršilov jsou „obyčejní muži“, kteří jsou z obvinění „šokováni“. Prohlásila také, že se Petrov v době otravy ve Velké Británii nenacházel. Jak získala tyto informace, však nechtěla dále upřesnit.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!