Putin ulovil další celebritu – koketuje s jedním z nejslavnějších fotbalistů

Diego Maradona
Diego Maradona
Youtube/Time Machine

reklama

Ruský prezident se dohodl na spolupráci se světoznámým Argentincem Diegem Maradonou, informoval o tom argentinský server Olé. Bývalý fotbalista se sympatiemi k Vladimiru Putinovi netají, prý mu dokonce fandí. Je známo, že prezident Ruské federace se přátelí s mnoha zvučnými jmény ze zahraničí. Po jeho boku se v minulosti objevoval například francouzský herec Gérard Depardieu, hvězda amerických akčních snímků Steven Seagal a naposledy také režisér Oliver Stone.

Bývalý vynikající fotbalista a trenér argentinské reprezentace nyní působí jako kouč u týmu Al-Fujairah ze Spojených arabských emirátů. Vypadá to ale, že uplatnění nalezne také v Ruské federaci.

„Kontaktoval jsem Putina, on mi potom sám zavolal zpět. Chce, abych zprostředkoval pár věcí pro mistrovství světa v roce 2018. Fandím Putinovi a rád mu pomohu. Se vším. Už jsem s ním mluvil před dvěma měsíci, ale důležité je probrat to s prezidentem osobně,“ uvedl Maradona pro server Olé.

Fotbalová hvězda se během své kariéry přátelila také s Fidelem Castrem. Kubánský lídr a argentinský fotbalista se poznali v roce 1986. Tehdy Argentina podruhé a zatím naposledy vyhrála fotbalové mistrovství světa, k čemuž pomohla také Maradonova legendární „božská ruka“. Jeden z nejlepších fotbalistů historie už tehdy zastával ideje socialismu, sympatizoval s kubánskou revolucí a považoval Castra za svůj vzor. Dokonce si nechal na levém kotníku vytetovat Castrovu podobiznu.

Maradonova „božská ruka“ ze čtvrtfinále proti Anglii na mistrovství světa v Mexiku 1986
Autor: i.dailymail.co.uk Maradonova „božská ruka“ ze čtvrtfinále proti Anglii na mistrovství světa v Mexiku 1986

Jakou podobu bude mít spolupráce Diega Maradony a Vladimira Putina, se dozvíme zanedlouho. Fotbalový šampionát v Rusku startuje už za necelý rok. A kdo ví, možná se Maradona po vzoru Depardieuho a Seagala také dočká udělení ruského občanství.

 

Autorka: Pavlína Švarcová

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!