Pytláctví, které nezná mezí: U slavné svatyně bylo nalezeno téměř 90 mrtvých slonů

Pravděpodobně největší případ pytláctví za posledních několik let, se stal v Africe. Téměř devadesát mrtvých slonů bylo nalezeno v blízkosti slavné svatyně v Botswaně. Tato oblast je proslulá největší populací slonů, což velmi láká pytláky. Ti slony zabíjí především kvůli jejich klům.
ilustrační foto- sloni
ilustrační foto- sloni
Pixabay

reklama

Nejen ochránci zvířat jsou zdrceni zprávou o smrti 87 slonů v africké Botswaně, kteří byli nalezeni nedaleko slavné svatyně. Jak místní policie, tak i ochránci zvířat se shodují na tom, že pytláci hubí slony pro jejich kly.

„Jsem v naprostém šoku, míra pytláctví je tady v Africe každým rokem větší a větší,“ prohlásil pro BBC doktor Mike Chase z organizace Sloni bez hranic. „Během velmi krátké doby se počet mrtvých slonů důsledkem pytlačení téměř zdvojnásobil,“ dodal.

 

 

A přitom právě Botswana je vyhlášená velkým počtem slonů. Odhaduje se, že v této oblasti žije na 130 tisíc těchto zvířat. Dáno to bylo také místní politikou, která byla velmi přísná a nekompromisní vůči pytlákům.

Jenže s příchodem nového prezidenta Mokgweestsiho Masisiho bylo nařízeno odzbrojit speciální jednotky, jež se specializují na ochranu oblasti proti pytlákům. Podle doktora Chase, by mohl právě tento důvod vést, k tak tragickým číslům v případě mrtvých slonů.

Už naše generace může přijít o nosorožce

Pytláci i bílí lovci vybíjejí velká africká zvířata, je to začarovaný kruh

Honba za slony pytláky láká především kvůli jejich klům, které poté prodávají na černém trhu. Nejčastěji směřují kly do Japonska, Číny a Thajska. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!