Raději než do obchodů, chodí Poláci na mše: V Polsku se zavřou obchody kromě svátků i v neděli

Nejen o státních a církevních svátcích budou polské kamenné obchody zavřené. Od března by se k nim měly přidat také neděle. Novela zákona sklidila úspěch především u katolické církve, která si slibuje zvýšení počtu návštěvníků nedělních mší.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Nový zákon má především zajistit, aby rodiny trávily poslední den v týdnu jinými aktivitami, než je chození po obchodech. Podle polských statistik chodí více než 28 milionů obyvatel do obchodu právě sedmý den v týdnu. A to je jen o deset milionů méně, než je celkový počet polských obyvatel.

Změna by měla být zaváděna postupně, aby si lidé mohli v klidu zvyknout. A myslelo se také na výjimky, mezi které patří neděle před Vánocemi a Velikonocemi, ale otevřeno v neděli budou moci mít lékárny, čerpací stanice, pošty, pekařství nebo pohřebnictví.

Itálie řeší brutální útok na polský pár

Polskou turistku na italské pláži hromadně znásilnili čtyři muži. Jejího manžela zbili do bezvědomí

Jak už to tak bývá, nový zákon má své příznivce i odpůrce. Zatímco kritici se obávají negativního dopadu na polské hospodářství, změnu si naopak pochvalují zástupci katolické církve. Ti věří, že díky volnému času, který zavřené obchody přinesou, se zvýší návštěvnost kostelů a mší. V loňském roce byla návštěvnost pouhých 37 procent a tak je dost možné, že se přání církvím v tomto roce opravdu splní.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!