Rakousko kvůli obavám z koronaviru ruší železniční spojení s Itálií

Osobní železniční doprava mezi Rakouskem a Itálií přes Brennerský průsmyk byla dnes večer zcela přerušena v důsledku podezření na koronavirus u dvou cestujících. Oznámily to podle agentury APA rakouské státní dráhy (ÖBB).
23. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: V SEVERNÍ ITÁLII JE 50 000 LIDÍ V KARANTÉNĚ
23. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: V SEVERNÍ ITÁLII JE 50 000 LIDÍ V KARANTÉNĚ

reklama

Italské státní železnice Ferrovie dello Stato (FS) rakouským drahám sdělily, že ve vlaku směřujícím z Itálie do Rakouska se nacházejí dvě osoby s podezřením na nákazu koronavirem. Dráhy následně o situaci informovaly rakouské ministerstvo vnitra a úřady vjezdu vlaku do Rakouska zabránily.

Vlak se nyní podle ministerstva vnitra nachází na hraničním nádraží na italském území a další postup se řeší ve spolupráci s italskými úřady. "Vlak je každopádně zastaven," uvedl ministr vnitra Karl Nehammer. Vlak podle něj mířil z Benátek do Mnichova.

Podle serveru Sky News následně rakouské dráhy dočasně pozastavily veškeré spoje mířící z i do Itálie.

Nový koronavirus už v Itálii způsobil smrt třem lidem během 48 hodin. Také nakažených onemocněním COVID-19 výrazně přibylo, aktuálně jich je už přes 130, přičemž nemocní jsou v pěti regionech na severu země. Přes 50 tisíc obyvatel 11 obcí a měst, kde se infekce objevila, je v úplné karanténě. Úřady v Lombardii a Benátsku rozhodly, že školy a univerzity zůstanou minimálně týden uzavřené. Zavřené už jsou také muzea a kina, zrušen byl rovněž tradiční benátský karneval.

ČTK, iPrima

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!