Rakousko plánuje pro migranty speciální „Desatero přikázání imigrace“

Pro migranty v Dolních Rakousech (Dolním Rakousku), spolkové zemi na severovýchodě Rakouska, má být místními úřady vydáno „Desatero přikázání imigrace“, uvedl server Deutsche Welle.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Úřady v Dolním Rakousku podle dnes uveřejněných informací vydají nový kodex chování, který mají migranti dodržovat. Pravidla budou označována jako „Desatero přikázání imigrace“ a budou předávána novým uprchlíkům, jakmile překročí hranice státu, uvedl německý deník Welt.

Učení němčiny, přijetí rakouských hodnot nebo projevy vděčnosti

Mezi pravidly, která mají být po migrantech vyžadována, má být například:

  • učení němčiny
  • přijetí „rakouských hodnot“ a výchova dětí v souladu s nimi
  • nenásilné řešení konfliktů
  • respektování svobody náboženství
  • zabránění zbytečnému utrpení zvířat
  • projevení vděčnosti Rakousku
Ilustrační foto

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Imigranti se snaží integrovat… ale Němce. Na školách chtějí místo angličtiny turečtinu

Tyto zásady mají být podchyceny integračními kurzy v patnácti různých jazycích pro jednotlivce žádající o azyl. Migranti budou požádáni o podepsání písemné dohody a její dodržování.

Žadatelé o azyl by měli dostat přikázání k podpisu společně s ostatními nezbytnými dokumenty potřebnými k podání žádosti o azyl. Informoval o tom rakouský regionální ministr pro azylovou politiku Gottfried Waldhäusl z pravicové Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Waldhäusl, který je známý svým tvrdým postojem k imigraci a přidělování azylů, je jediným zástupcem své strany ve středopravicové dolnorakouské vládě.

reklama

reklama