Rampouchy na helmách a zmrzlé oblečení: I v mínus 30 museli hasiči v Americe vyrazit k požáru

Východní a středozápadní Amerika se v posledních dnech potýkala s extrémními teplotami, které klesaly až pod minus 30 stupňů Celsia. Takové počasí vážně ohrožovalo lidské zdraví a má na svědomí i několik životů. Těžko by vás asi napadlo, že i pří mínusových teplotách museli američtí hasiči vyrazit k požáru.
I v mínus 30 museli hasiči v Americe vyrazit k požáru
I v mínus 30 museli hasiči v Americe vyrazit k požáru
Facebook.com/Highland Park Fire Department 2.0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Facebookové stránky amerických hasičů Highland Park Fire Department uveřejnily dechberoucí fotky z hašení požáru. I v extrémně mínusových teplotách se totiž museli hasiči vypořádat s ohněm.

„Je mnoho způsobů, jak může začít hořet i při takto nízkých teplotách,“ odpověděli na komentář pod příspěvkem na Facebooku hasiči. “U vybydlených objektů je obecně mnohem větší pravděpodobnost, že začnou hořet. V 99 procentech případů je požár zaviněn žhářem, nebo neúmyslně,“ vysvětlili.

„Dobrým příkladem jsou například bezdomovci, kteří si najdou útočiště v nějaké opuštěné budově a rozdělají si tu oheň. Pak ho buď nechají bez dozoru, nebo se vymkne kontrole a oni ho už neumějí uhasit. A to je jenom jeden z tisícovky způsobů, jak může při takovýchto teplotách propuknout požár,“ doplnili hasiči.

Hasit v teplotách, kdy i deset minut venku může člověku spálit plíce, není žádná legrace. Hasičům tekoucí voda takřka hned zamrzala na veškerém vybavení i na nich samotných. Co nejvíce částí běžně odhalené kůže museli překrýt.  

Od pondělí si ale mohou konečně oddechnout, protože se podle všeho počasí v Americe konečně umoudří. Hluboké mrazy by měly podle magazínu The Guardian vystřídat takřka jarní teploty. Vytíženým hasičům alespoň rozmrznou helmy a budou se moci připravovat na další záchranné akce.

Reklama
Reklama