Rána z milosti, nebo chladná kalkulace? Australan měl pomoct manželce při sebevraždě, přišel si na miliony

Muž z Austrálie byl zadržen za pomoc při sebevraždě své ženy. Soud ho vzal do vazby poté, co se zjistilo, že měl zálusk na životní pojistku jeho ženy. Informace přinesl server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Jennifer Morantová (†56) trpěla chronickou bolestí zad, ke které se často přidávaly také deprese a úzkosti. V roce 2014 byla nalezena mrtvá ve svém autě vedle benzinového generátoru se vzkazem: „Nesnažte se mě zachránit prosím“. Jenže jak se později ukázalo, o klasickou sebevraždu se ani náhodou nejednalo.

Graham Morant (69), manžel zesnulé ženy, nebyl z její smrti tak v šoku, jak se na první pohled mohlo zdát. Nejvyšší soud v Queenslandu později zjistil, že to byl právě Graham, kdo benzinový generátor koupil.

A nešlo pouze o nákup generátoru. Manžel paní Morantové má s největší pravděpodobností zásadní podíl na smrti jeho ženy. Jak uvedl soudce Peter Davis, paní Morantová by svůj život nikdy sama neskončila.

Prokurátoři následně přišli na to, že smrtí své ženy si pan Morant přišel na 1,4 milionu dolarů (v přepočtu 31 milionů korun).  Získané peníze chtěl Morant jako zbožný křesťan využít ke stavbě náboženské komunity.

ilustrační foto

Žena z Austrálie může podle soudu použít spermie mrtvého přítele, aby měla jeho děti

Sám Morant všechna obvinění striktně popírá a říká, že se na sebevraždě své ženy v žádném případě nijak nepodílel. Jenže do karet mu nehraje ani svědectví jednoho z přátel zesnulé Morantové, který tvrdí, že pár dní před smrtí se mu svěřila, že bolest zad, deprese a úzkosti jsou tak velké, že se musí zabít a její muž jí v tom pomůže.

Křesťanovi Morantovi teď tak nezbývá, než se modlit, aby mu soud uvěřil. Rozsudek má padnout 19. října.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!