Rasistické napadení, nebo fraška? Policie tvrdí, že si Smollett útok vymyslel, herec trvá na původní verzi

Americký herec Jussie Smollett byl obviněn z podání falešné policejní zprávy. Hvězda seriálu Empire dříve uvedla, že v lednu čelila rasistickému a homofobnímu útoku ze strany dvou mužů, příznivců Donalda Trumpa. Pochybnosti se však objevily ve chvíli, kdy média informovala, že policie věří, že herec mohl zaplatit dvěma bratrům, aby ho napadli. Smollettovi právníci postup policie kritizují. Herec už opustil vazbu na kauci.
17. 2. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ČERNÝ HEREC SI PŘEPADENÍ S RASISTICKÝM MOTIVEM SÁM OBJEDNAL A ZAPLATIL
17. 2. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ČERNÝ HEREC SI PŘEPADENÍ S RASISTICKÝM MOTIVEM SÁM OBJEDNAL A ZAPLATIL

reklama

Smollett, který byl ve čtvrtek zadržen, složil kauci ve výši 100 tisíc dolarů (2,3 milionu korun) a v noci na dnešek opustil vazbu. Tým hercových právníků stále trvá na jeho nevině. Advokáti už dříve avizovali, že „provedou důkladné vyšetření a postaví agresivní obhajobu“. „Jako pro každého jiného občana, i pro pana Smolletta platí presumpce neviny. Během tohoto vyšetřování informace, ať už pravdivé, nebo nepravdivé, opakovaně unikly,“ uvedli právníci podle BBC.

Co se podle Jussie Smolletta stalo?

Černošský herec, který se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci, řekl, že si šel pozdě v noci koupit jídlo, když ho dva bílí muži začali rasisticky a homofobně napadat, udeřili ho, polili chemickou látkou a kolem krku mu dali lano.

Také Smollettovi dle jeho slov řekli, že „toto je země Maga“ s odkazem na slogan amerického prezidenta Donalda Trumpa „Make America Great Again“. Herec uvedl, že ho incident „navždy změnil“. Událost vedla k obrovské Smollettově podpoře od jiných hvězd – včetně například oscarové herečky Violy Davisové nebo modelky Naomi Campbellové.

Útok si měl objednat kvůli zvýšení popularity i lepším příjmům

Policie je ale přesvědčena, že Smollett vše zinscenoval. To měli potvrdit i údajní pachatelé útoku - černoští bratři Ola a Abel Osundairovi. Ty policie sice zatkla, ale krátce nato opět propustila. Jeden z „útočníků“ je Smolletův osobní trenér, přičemž on i jeho bratr se navíc v seriálu Empire, v němž herec hraje, objevili jako komparzisté.

Podle prokuratury měl Smollett bratrům Osundairovým za zinscenovaný útok zaplatit 3 500 dolarů (téměř 80 tisíc korun). A co herce vedlo k nafingování útoku na sebe? Vyšetřovatelé tvrdí, že Smollett chtěl jako oběť rasisticko-homofobního útoku zvýšit svoji popularitu. Ta, jak doufal, by mu pak pomohla k lepším penězům. Se svým honorářem ve výši 1,8 milionu dolarů (přes 40 milionů korun) totiž prý nebyl spokojen.

Společnost Fox, která stojí za produkcí seriálu Empire, a která se zpočátku za herce postavila, v sobotu oznámila, že kvůli případu pozmění konec série. „Abychom se vyhnuli dalšímu narušení natáčení, rozhodli jsme se odstranit roli Jamala (Smollettova role) z posledních dvou epizod aktuální série,“ uvedla společnost.

 

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!