Řecké ostrovy a západní pobřeží Turecka zasáhlo zemětřesení

Řecko zasáhlo v úterý odpoledne zemětřesení o síle 5,5 stupně. Otřesy pocítili zejména lidé na souostroví Dodekany v Egejském moři a také obyvatelé západního pobřeží Turecka. Zatím nejsou hlášeny žádné oběti ani materiální škody.
Mezi ostrovy, které zasáhlo zemětřesení, je i Rhodos (ilustrační foto)
Mezi ostrovy, které zasáhlo zemětřesení, je i Rhodos (ilustrační foto)
Pixabay

reklama

Podle britského serveru Mirror se epicentrum nacházelo přibližně 70 kilometrů východně od ostrova Karpathos v hloubce 10 kilometrů. Slabší otřesy byly cítit také na západě tureckého pobřeží a mezi lidmi údajně způsobily paniku. Právě Turecko se vzpamatovává z tragického zemětřesení, které jeho východní část postihlo na konci minulého týdne. Zemřelo 41 lidí, poškozeno nebo úplně zničeno bylo mnoho budov.

Zemětřesení v Turecku

Zemětřesení v Turecku: Desítky mrtvých! Další se stále pohřešují

Souostroví Dodekany se skládá přibližně ze 100 ostrovů, z nichž největší je Rhodos. Ostrovy ležící na jihovýchodě Egejského moře každoročně navštěvují tisíce turistů, včetně těch z České republiky. Na ostrovech se nachází množství významných historických památek.

Ve východní oblasti Egejského moře nejsou zemětřesení ničím výjimečným. Například v roce 2017 udeřilo zemětřesení o síle 6,6 stupně na ostrov Kos a způsobilo značné materiální škody. Zraněno bylo 150 lidí.

reklama

reklama