Rekordní nález drog v Texasu: Policejní pes našel téměř 300 kilogramů pervitinu

Největší objev ve své kariéře u policie učinil cvičený pes jménem Stryker. Díky jeho čichovým schopnostem zabavila texaská policie 270 kilogramů pervitinu, což je podle vyjádření tamních policistů bezpochyby největší množství drog, jaké kdy zabavili.
Drogy nechodí po horách
Drogy nechodí po horách
profimedia.cz

reklama

Minulou neděli si policejní důstojník Pat Robey během služby všiml podezřelého přívěsu zaparkovaného poblíž hlavní dálnice v Lewisville v Texasu. Povolal proto svého psího kolegu, aby situaci prozkoumal.

„Důstojník Robey vyslal svého psího partnera Strykera, aby provedl čichový test v traktorovém přívěsu, Stryker ihned upozornil na přítomnost narkotik," uvedlo policejní oddělení Lewisville v příspěvku na Facebooku.

 

Robey a další přivolaní důstojníci následně přívěs i vozidlo prohledali a našli pečlivě ukryté drogy v hodnotě 1,2 milionu dolarů. Lewisvillské policejní oddělení potvrdilo, že se jedná o největší množství pervitinu pohromadě, jaké kdy objevili.

„Každý, kdo zná účinky metamfetaminu, ví, jak destruktivní dopad má pro rodiny jeho uživatelů. Je tedy rozhodně důležité, abychom v našich komunitách úplně zastavili jeho cirkulaci,“ sdělil kapitán Chris Butterworth CNN.

Stryker byl prý podle CNN za svůj dobrý skutek právem odměněn. Lewisvillské policejní oddělení ve svém příspěvku na Facebooku uvedlo, že pejsek dostal spoustu dobrot, drbání a čas se svou oblíbenou hračkou.

reklama

reklama