REPORTÁŽ: Varování před novou praktikou šmejdů. Co vymysleli tentokrát a jak se bránit?

Takzvaní šmejdi přišli na další způsob, jak z lidí vytáhnout peníze. Podvodníci cílí především na zranitelné seniory, kteří se nechají snadno přesvědčit a přijdou tak o tisíce korun...
8. 8. 2017 ZPRÁVY: Předražené zámky od šmejdů si koupila stovka lidí, podnikatele vyšetřuje policie
8. 8. 2017 ZPRÁVY: Předražené zámky od šmejdů si koupila stovka lidí, podnikatele vyšetřuje policie

reklama

Takzvaní šmejdi opět útočí. Nabízejí předraženou výměnu zámků u dveří. Zazvoní u vás a varují, že máte málo zabezpečené dveře proti zlodějům. Nabídnou výměnu zámku za 3,5 tisíce korun, ale pak požadují zaplatit několikanásobně vyšší cenu. 

Tento příběh bohužel není ojedinělý, jenom v Praze se napálily desítky seniorů a po celé republice téměř stovka. Kriminalisté ale nevylučují, že zámky za nehorázně vysokou cenu prodali i dalším. 

Předražené zámky nabízeli klasickým podomním prodejem.  "Je to společnost, která nám je známá přes svého jednatele, už v minulosti jsme proti praktikám společnosti varovali. Zaměřuje se na staré lidi, vyvolají v nich strach, rychlou nabídkou je přimějou k tomu, aby vyměnili zámky, a pak je neskutečnými cenami okradou," komentuje právník dTestu Milan Borovička. Podrobnosti a rady, co dělat, pokud takovým prodejcům otevřete, v reportáži Nely Friebové.

reklama

www.porovnej24.cz

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!