Revoluce v pákistánském zpravodajství: Novou moderátorkou je transsexuál

Pákistánský zpravodajský kanál se zapsal do historie svou novou posilou v týmu, kterou je transsexuální moderátorka. V tak kontroverzní zemi, jako je právě Pákistán, je tento krok doslova přelomový. Záběry s moderátorkou obletěly svět. Informace přinesla zahraniční média.
Marvia Maliková
Marvia Maliková
facebook/Voice Of Pakistan

reklama

Jednadvacetiletá transsexuální novinářka Marva Maliková si svou premiéru na obrazovce odbyla minulý týden v pátek. Záznam z jejího debutu se stal téměř okamžitě hitem. Jak na netradiční obsazení postu moderátorky, tak i na samotnou Malikovou se snáší jen samá chvála.

Mladá novinářka přiznala, že byla dojata, když se dozvěděla, že na post moderátorky byla přijata právě ona. Zároveň doufá, že její příběh pomůže zlepšit úroveň ostatním transsexuálním Pákistáncům. „Měli bychom mít stejná práva, jako všichni a také bychom měli být považováni za normální občany a ne za nějaké třetí pohlaví,“ řekla Maliková pro BBC.

 

S hledáním práce mají transsexuálové v Pákistánu velký problém. Často se tak uchýlí k žebrání, tanci nebo prostituci. Zkraje tohoto měsíce senát v Pákistánu hlasoval ve prospěch zákona, který má chránit práva transsexuálů a umožňuje jim si určit svou vlastní identitu. Zákon má také zabraňovat tomu, aby je zaměstnavatelé diskriminovali.

Majitel televizní společnosti Junaid Ansara prohlásil, že si Maliková moderátorské křeslo zasloužila a také dodal, že by se s transsexuálními lidmi mělo zacházet s důstojností, kterou si zaslouží.

Marva Maliková má za sebou mimo jiné také dráhu modelky. Stala se prvním transsexuálním modelem, který se v Pákistánu účastnil módní přehlídky.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!