Říčany u Prahy zakrývají značky se zákazem vjezdu kamionů. Obyvatelé se obávají o své životy

Do dnešního dne musely Říčany u Prahy zakrýt všechny značky, které zakazovaly vjezd kamionů. Rozhodl o tom Krajský úřad Středočeského kraje, a to i přes ostré argumenty tvůrců zákazu. Podle nich kamiony ohrožovaly obyvatele a poškozovaly domy stojící u frekventovaných silnic.
19. 2. 2018 ZPRÁVY: ŘÍČANY U PRAHY ZAKRÝVAJÍ ZNAČKY SE ZÁKAZEM VJEZDU KAMIONŮ. OBYVATELÉ SE OBÁVAJÍ O SVÉ ŽIVOTY
19. 2. 2018 ZPRÁVY: ŘÍČANY U PRAHY ZAKRÝVAJÍ ZNAČKY SE ZÁKAZEM VJEZDU KAMIONŮ. OBYVATELÉ SE OBÁVAJÍ O SVÉ ŽIVOTY

reklama

Vedení Říčan u Prahy i okolní obce jen nechápavě kroutí hlavou. Zákaz vjezdu kamionů prý výrazně zklidnil nejen dopravu, hlavně zajistil lidem bezpečí, když například přecházejí silnici. To se teď ale může změnit.

„Nebezpečné by to určitě mohlo být. Tahle ta silnice je silnicí 2. třídy a je součástí našeho návrhu opatření, kde jsme zavedli zákaz tranzitní kamionové dopravy,“ brání se vjezdu kamiónů do města radní pro dopravu David Michalička. „A před asi necelými 2 týdny nám toto opatření Krajský úřad Středočeského kraje zrušil,“ pokračuje.

Ani v nedaleké obci Křenice u Říčan u Prahy není průjezd kamionů zrovna bezpečný.

„Děti bych tady na ten úzký chodník nepustil, protože ten chodník má asi tak třičtvrtě metru, možná ani ne. A když 10 centimetrů od něj projede 12tunový kamion, tak co to asi s tím dítěte udělá?“ pokračuje Michalička.

ilustrační foto- autobus

Na Šumpersku hořel autobus na plyn. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění

Některým lidem to ale nevadí. Například značka, která měla zakazovat vjezd kamionům nad 12 tun, je zakrytá černou plachtou. Jak na mrtvoly. A proč vlastně krajský úřad zákaz vjezdu kamionů zrušil? Kvůli administrativním chybám a hlavně prý kvůli tomu, že nebyla stanovena objízdná trasa, tedy cesta, která kamiony povede z brněnské D1 na hradeckou D11. Kamiony místo přes Říčany jezdily po dálnici přes pražskou Štěrboholskou spojku. Tam je ale zase nechtěl pražský magistrát.

„Vzhledem k tomu, že krajský úřad našemu městu nedal vlastně možnost nějakého odvolání, ani nezahájil řízení a to naše stanovení dopravního značení zrušil, tak budeme jednat o zcela novém stanovení dopravního značení tak, jak už je osazeno, akorát zakryto, takže se budeme pokoušet opatření prosadit znovu,“ uzavírá Michalička.

Už dnes by měly být v Říčanech i okolních obcích zakryté všechny značky černou plachtou tak, aby kamiony mohly do města zase vesele proudit.

reklama

reklama