Řidič auta nepochopitelně narazil do projíždějícího vlaku

28. 9. 2017 KRIMI: ŘIDIČ AUTA NEPOCHOPITELNĚ NARAZIL DO PROJÍŽDĚJÍCÍHO VLAKU
28. 9. 2017 KRIMI: ŘIDIČ AUTA NEPOCHOPITELNĚ NARAZIL DO PROJÍŽDĚJÍCÍHO VLAKU

reklama

Nejdřív byla nehoda hlášená jako srážka dvou aut, jenže druhé nebylo k nalezení a vzhledem k tomu jak hrozně dopadl tento vůz, ten druhý by nejspíš daleko nedojel. Hasiči tak dali ihned pokyn zastavit vlaky, které místem projížděly. Po nehodě se auto dostalo na střechu a uvnitř něj zůstala zaklíněná posádka, pomoci ven jim museli až hasiči. „ Řidič byl těžce zraněn, moc nekomunikoval, ale se spolujezdcem jsme komunikovali. Byl ale v šoky, takže nám ani nedokázal říct co se stalo.“ řekl velitel zásahu. 

Okolnosti nehody jsou velmi zvláštní, podle drážních hasičů totiž výstražné zařízení stoprocentně fungovalo, řidič navíc naboural až do dvacátého vagónu nákladního vlaku. 

To znamená, že pokud by se řidič plně věnoval řízení - musel by vidět jak výstražná světla, tak i projíždějící vlak. Dokonce musel mít i dost času na to, aby zareagoval. Možností, proč do boku vlaku naboural, může být víc, Například se nemusel dívat na silnici před sebe, mohl mít zdravotní komplikace a nebo při nehodě sehrál roli náklad, který s sebou pasažéři vezli. Kolem auta totiž po nehodě zůstalo velké množství pivních lahví - jenže byly odzátkované - a za to náraz zřejmě nemohl.

Spolujezdec nakonec vyvázl pouze s lehkým zraněním, řidiče ale ve vážném stavu transportoval do střešovické nemocnice vrtulník. 

reklama

reklama