Řidič auta srazil opilé ženy.Obě skončily v nemocnici

Řidič osobního vozu srazil v noci z pátku na sobotu dvě mladé ženy. Ukázalo se, že ženy byly v podnapilém stavu. Obě skončily v nemocnici, jedna s lehkým, druhá s vážným poraněním.
2. 6. 2018 KRIMI: ŘIDIČ AUTA SRAZIL OPILÉ ŽENY. OBĚ SKONČILY V NEMOCNICI
2. 6. 2018 KRIMI: ŘIDIČ AUTA SRAZIL OPILÉ ŽENY. OBĚ SKONČILY V NEMOCNICI

reklama

Zhruba hodinu po půlnoci se měly podle svědků dvě mladé vysokoškolačky pohybovat u Moravského náměstí v centru Brna. Denně tudy projdou tisíce lidí a i v noci je tu poměrně rušno a chodci tady přecházejí mimo přechod. Jeden ze svědků uvedl, že obě ženy měly stát uprostřed silnice a velkou rychlostí se k nim mělo blížit auto. Jeho řidič už ale srážce nedokázal zabránit.

 „Vyšetřujeme dopravní nehodu osobního auta Kia, ve kterém jednatřicetiletý řidič srazil dvě chodkyně. U obou chodkyň byla provedena dechová zkouška na alkohol, ta byla pozitivní,“ říká mluvčí Policie ČR pro Jihomoravský kraj Bohumil Malášek.

ilustrační foto

Podivná příprava na autoškolu: Žena byla při závěrečné zkoušce v autoškole na mol opilá

Podle police usedl řidič za volant střízlivý a měl bez problému projít i testem na drogy. Místo je i za tmy poměrně přehledné, takže je otázkou, proč ženy šofér v autě srazil a proč vůbec nebrzdil. Na místě nehody totiž není patrná žádná brzdná dráha. Jak nám dnes řekl mluvčí nemocnice, jedna ze zraněných žen stále zůstává v nemocnici.

„Jednu jsme s lehčími poraněními odvezli na chirurgii úrazové nemocnice, ale tu druhou jsme museli transportovat na urgentní příjem fakultní nemocnice v Brně s mnohočetnými poraněními,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

Okolnosti noční nehody policie i dál vyšetřuje. Kdo za ni může by měly objasnit nejenom výpovědi samotných žen a svědků, ale taky kamerové záznamy, protože toto frekventované místo by měli monitorovat kamery strážníků i jedné soukromé firmy.

reklama

reklama