Řidič hrdina! Indický šofér školní dodávky riskoval svůj život, aby zachránil děti

Šíleně, ale zároveň ohromně statečně- tak se zachoval řidič školní dodávky ve státě Čhattísgarh v centrální Indii. Když se zaparkovaná dodávka s 25 dětmi uvnitř náhle rozjela, neváhal a vrhl se pod její kola. Dětské pasažéry tak zachránil, sám ale skončil s těžkým zraněním v nemocnici.
ilustrační foto- autobus v Indii
ilustrační foto- autobus v Indii
Pixabay

reklama

Indický řidič Shiv Yadav (30) byl se svou školní dodávkou plnou dětí zrovna na cestě, když si potřeboval odskočit. Jenže právě v ten moment, kdy šofér neseděl za volantem, nenechavé děti zřejmě omylem uvedly zabržděný vůz do pohybu.

Když řidič zjistil, co se děje, udělal něco neuvěřitelného. „Běžel jsem několik metrů dolů za dodávkou. Pak jsem skočil pod kola a doufal, že moje tělo poslouží jako brzda. Zafungovalo to,“ popsal Yadav svoji záchrannou akci pro list The Times of India.

Vyloupená pobočka indické Bank of Baroda

Dannyho parťáci po indicku: Lupiči se do banky prokopali tunelem. Na loupež se přišlo až ráno

Statečný čin ale nezůstal bez následků. Řidič nyní leží v nemocnici s vážným poraněním páteře. Díky jeho duchapřítomnosti se ale žádnému z 25 dětí v dodávce nic nestalo.

Nehody spojené se školní přepravou jsou v Indii běžné. Důvodem je špatná údržba a přeplněné školní dopravní prostředky. Například v lednu zemřelo 15 dětí poté, co jejich autobus narazil do nákladního automobilu v severním státě Uttarpradéš.

reklama

reklama