Řidič v Marseille najel do lidí na dvou autobusových zastávkách

Do lidí na autobusových zastávkách v Marseille najelo auto
Do lidí na autobusových zastávkách v Marseille najelo auto
AP

reklama

Další případ, kdy řidič najel s autem do lidí, se v pondělí ráno odehrál v jihofrancouzském Marseille. Auto tam srazilo několik lidí na autobusových zastávkách. Jeden člověk zemřel, další jsou zranění.

První incident se odehrál v okolo 9:15 ve čtvrti Croix Rouge. Do lidí na autobusové zastávce  najel Renault a zabil 42 letou ženu, informuje server The Local. O přibližně 45 minut později se situace opakovala ve čtvrti Valentine. Tentokrát zůstal na místě  jeden vážně zraněný. Řidiče, kterému má být 35 let a nepochází z Marseille, podle agentury AFP zadržela policie.

Podle vyšetřovatelů sice šlo o úmysl, s terorismem incident ale nespojují. Pachatel měl mít podle francouzských médií psychické problémy. Na kontě má také kriminální záznam, v hledáčku tajných služeb ale nebyl.

Při incidentu zemřela jedna žena, další lidé jsou zranění
Autor: AP Při incidentu zemřela jedna žena, další lidé jsou zranění

Incident se stal jen několik dní po teroristických útocích v Katalánsku, při kterých dohromady zemřelo 15 lidí a přes 100 jich bylo zraněno. Také Francie má s útoky pomocí automobilu své zkušenosti. Ten nejtragičtejší se odehrál minulý rok v Nice, kde islámský radikál zabil nákladním autem 86 lidí.

V červnu tohoto toku zase ozbrojený muž naboural do policejního auta na světoznámé třídě Champs Elysees. Řidiče policisté zastřelili.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!