Řidičáková revoluce: Už si ho nebudete muset vyzvedávat jen v místě trvalého bydliště

Zajet si do místa svého trvalého bydliště pro nový řidičský průkaz, to může pro někoho znamenat spoustu ztraceného času třeba i nutnost vzít si kvůli tomu celý den v práci volno. Od července to už ale bude jinak. Řidičáky se totiž budou vydávat i na dalších místech, i když samozřejmě za příplatek.
4. 6. 2018 ZPRÁVY: PRO ŘIDIČÁK UŽ NEMUSÍTE JEN DO MÍSTA TRVALÉHO BYDLIŠTĚ
4. 6. 2018 ZPRÁVY: PRO ŘIDIČÁK UŽ NEMUSÍTE JEN DO MÍSTA TRVALÉHO BYDLIŠTĚ

reklama

Od července si už lidé nebudou muset jezdit pro řidičské průkazy do místa svého trvalého bydliště. Budou si je moci vyzvednout přímo ve městech, která jsou nejblíže jejich reálnému bydlišti. „Řidičáky se vydávají v takzvaných obcích s rozšířenou působností, typicky jde o bývalá okresní města. Praze se pak jedná o Byznys Centrum Vyšehrad v ulici Na Pankráci,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Novinku vítají i samotní řidiči. „Člověk se nemusí stresovat. Je to určitě výhoda i pro studenty, jako jsme my, kteří jsou v jiném městě,“ uvedl jeden z diváků. Zatímco vyzvednutí „řidičáku“ projde zjednodušením, při dalších úkonech si budete muset připlatit. Například při jeho ztrátě.

„Nově se tak vyřízení například řidičáku, který někdo ztratí, mění z 50 na poplatek 200 korun a expresní vyřízení do pěti pracovník dnů se zdražuje z 500 na 700 korun,“ upřesnil Hofman. Co se týče povinné výměny řidičských oprávnění, tak samozřejmě ta i nadále zůstává zdarma.

reklama

reklama