Řidiče, který ujížděl policistům, zastavila sněhová závěj

Záběry přímo z policejního auta, které pronásledovalo podezřelého řidiče, můžete vidět v reportáži FTV Prima. Podezřelý řidič policistům v žádném případě nechtěl zastavit. Když ho nakonec dostihli a spoutali, bylo jim hned jasné, proč ujížděl.
19. 1 .2018 KRIMI: ŘIDIČE, KTERÝ UJÍŽDĚL POLICISTŮM, ZASTAVILA SNĚHOVÁ ZÁVĚJ
19. 1 .2018 KRIMI: ŘIDIČE, KTERÝ UJÍŽDĚL POLICISTŮM, ZASTAVILA SNĚHOVÁ ZÁVĚJ

reklama

Řidiče auta právě pronásledují policisté. Vzdát se jim ale rozhodně nechce. Hledá jakoukoliv možnost, jak by hlídku setřásl. Jeden z těch pokusů mu ale nakonec nevyjde.

Řidič v ujíždějícím autě přecenil jak svoje schopnosti, tak i schopnosti auta samotného. Policistům chtěl totiž ujet po silnici, která se v zimě téměř neudržuje. Ze zběsilé jízdy se tak stala honička v rychlostech kolem 20 kilometrů za hodinu, která nemohla skončit jinak, než zapadnutím ve sněhu.

ilustrační foto

Další srážka osobního vozu s autobusem: Na Karvinsku při nehodě zahynul jeden člověk

Když už se ujíždějící auto odmítalo v hlubokém sněhu pohnout, byť jen o pár centimetrů, vsadil jeho řidič na starý dobrý útěk po svých. Jenže zatímco nejdřív ho zradil vzorek na pneumatikách, teď to byly podrážky jeho bot. Policisté už pak měli lehkou práci.

Auto si policisté nevytipovali náhodou. Řidiče poznali a vzhledem k tomu, že jsou všichni z jedné malé obce, dobře věděli, že za volantem nemá co dělat. Platný zákaz řízení má až do roku 2022. Tohle ale nebyl jediný důvod, proč řidič odmítal hlídce zastavit.

„Policisté s řidičem provedli zkoušku na přítomnost drogy, která vyšla pozitivně a to na látku amfetamin,“ uvedla mluvčí karlovarské policie Zuzana Týřová.

V autě navíc policisté našli tři sáčky se zatím neznámou bílou krystalickou látkou. Tu poslali na expertízu. Řidiči teď každopádně za řízení v zákazu hrozí dva roky vězení.

reklama

reklama