Řidiči stále neumějí vytvořit záchrannou uličku, stěžují si hasiči

Víte, jak by se měl řidič správně chovat při průjezdu vozidel záchranářů? U nedávné hromadné nehody šesti aut na dálnici D1 měli jihomoravští hasiči velké problémy se k místu vůbec dostat. Znovu se totiž potýkali s řidiči, kteří jim blokovali cestu a nevytvořili takzvanou záchrannou uličku. Hasičská auta se tak musela kolonou vozidel před sebou doslova probíjet.
10. 01. 2018 ZPRÁVY: HASIČI: ŘIDIČI STÁLE NEUMĚJÍ VYTVOŘIT TZV. ZÁCHRANNOU ULIČKU
10. 01. 2018 ZPRÁVY: HASIČI: ŘIDIČI STÁLE NEUMĚJÍ VYTVOŘIT TZV. ZÁCHRANNOU ULIČKU

reklama

Podobné situace se hasičům po celé republice stávají v podstatě denně. Jak dodávají, některým neukázněným řidičům v kolonách prý pojem záchranná ulička nic neříká. V tomto případě jednotka spěchala k dopravní nehodě šesti aut na dálnici D1 u Brna.

„Průjezd k té nehodě byl komplikovaný neukázněnými řidiči, kteří nevytvořili záchranou uličku tak, jak mají, to znamená, nebyly tam ty minimálně tři metry na průjezd naší techniky,“ popsal pro Zpravodajství FTV Prima mluvčí hasičů Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Na pomoc hasičů přitom naléhavě čekala žena, která byla v jedné z dodávek zaklíněná a měla velké bolesti. „Museli jsme vyprošťovat zraněnou řidičku, takže opravdu můžou hrát i desítky vteřin zásadní roli,“ vysvětluje Mikoška.

Na záběrech v reportáži to můžete jasně vidět: Když se dva kamiony předjíždí a každý stojí v jednom jízdním pruhu, pro hasiče je velký problém mezi nimi vůbec projet.

„Řidiči by si měli především uvědomit, že už při tvorbě té kolony, když do ní dojíždí, by měli ten průjezdný pruh pro vozidla Integrovaného záchranného systému vytvořit. Mnohdy pokud už zůstanou v té koloně, je pak situace velmi složitá,“ apeluje na šoféry mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

ilustračí foto

Hasiči vyrazili ke kurióznímu případu: Muži uvízl na penisu kroužek!

Před časem jsme vám přitom ukazovali i záběry, kde hasiči, kteří se k místu nemohli dostat, nakonec k nehodě museli dokonce běžet. Policisté navíc upozorňují, že řidiči, kteří blokují průjezd složkám Integrovaného záchranného systému, také páchají přestupek v dopravě. A za ten hrozí až několikatisícová pokuta. 

reklama

reklama