Riziko povodní a prasklého potrubí: I když mrazy v USA poleví, nad vlivy počasí pořád nemají vyhráno

Extrémní mrazy na středozápadu USA konečně ustanou. Od pondělí by se mělo konečně oteplit a Američané se jistě těší na to, že se vrátí do normálního režimu. Jenže tak jednoduché to nebude. Podle zpravodajského serveru BBC čekají Ameriku další problémy spojené s oteplováním.
I když mrazy v USA poleví, nad počasím pořád nemají vyhráno
I když mrazy v USA poleví, nad počasím pořád nemají vyhráno

reklama

Skok z mínus 40 stupňů na 12 plusových je totiž opravdu velký. Tamní úřady i meteorologové proto varují před dalšími komplikacemi. „V Chicagu se bude teplota zvyšovat o nejméně 60 stupňů,“ řekl pro zpravodajskou agenturu Reuters David Hamrick z Národní meteorologické služby.

Rekordní oteplení tak může mít za následek například v Michiganu záplavy. Michiganské jezero totiž zamrzlo a vzhledem k náhlému tání se může rychle vylít a způsobit značné škody. A to není zdaleka jediná obrovská zamrzlá řeka na středozápadě Ameriky.

I v mínus 30 museli hasiči v Americe vyrazit k požáru

Rampouchy na helmách a zmrzlé oblečení: I v mínus 30 museli hasiči v Americe vyrazit k požáru

Bude hrubě narušena i infrastruktura?

Meteorologové taky předpovídají riziko tvorby výmolů na cestách. Led se totiž mohl dostat do konstrukce silnic a mostů a narušit jejich strukturu zevnitř.

Je taky dost možné, že táním utrpí i potrubí, protože rychlý přechod z chladu do tepla může způsobit popraskání. Stovky domácností by se tak octly bez vody. Vypadá to tedy, že se Amerika žene z bláta do pěkně velké louže.

reklama

reklama