Rodiče chtěli provést synovi obřízku v klidu domova, ten však při amatérském zákroku zemřel

Ne nadarmo se říká „všeho s mírou“. Živit se klíčky, šetřit elektrickou energii díky solárním panelům, učit děti doma… To vše a mnohem víc jsou někteří lidé ochotni udělat pro dobro matičky Země. Někdy se to však může vymknout kontrole a skončit fatálně. Takový případ teď řeší Itálie, kde zemřelo pětiměsíční dítě při domácí obřízce. Informace přinesl server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Pětiměsíční chlapec zemřel poté, co se jeho rodiče rozhodli provést mu obřízku v „bezpečí“ domova. I přes snahu lékařů boloňské nemocnice nemluvně zemřelo na zástavu srdce.

Policejní orgány provincie Reggio Emilia již zahájily trestní stíhání proti rodičům, jejichž amatérský pokus skončil tragédií.

Bohužel to není první a zřejmě ani poslední případ úmrtí. V prosinci minulého roku po neúspěšné obřízce zemřel dvouletý chlapec v Římě.

Důvodem velkých ztrát v Itálii je především to, že v této římskokatolické zemi není obřízka prováděna ve zdravotnických zařízeních. Jenže například migranti, kteří se v Itálii usadili, pocházejí většinou z muslimských zemí, kde je obřízka samozřejmostí.

papež František

Smrt papeži Františkovi? Polský kněz se modlil za smrt papeže, protože podporuje muslimy, rozvedené a gaye

I když se jedná o relativně jednoduchý lékařský zákrok, obřízka není zcela bez rizika. Lékaři mohou doporučit obřezání u chlapce v případě, že má neobvykle těsnou předkožku nebo trpí opakovanými infekcemi.

Mezi hlavní rizika operace patří krvácení a infekce. Obřízka je typická nejen pro muslimské státy, ale například také pro americké muže. Lékaři uvádějí, že po obřízce je možné například snížit riziko genitálních bradavic.

I přesto, že je v Evropě obřízka legální, není zde až tak populární, jako ve zmíněných muslimských zemích či USA.

V roce 2012 Evropou zahýbal skandál, který se stal v Německu. Poté, co se nezdařila obřízka čtyřletého muslimského chlapce, zakázal místní soud obřízku provádět. Německá vláda následně nařízení upravila s tím, že obřízka je legální jen v případě, že ji provádí vystudovaní odborníci.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!