Rodiny obětí masového vraha z Las Vegas dostanou astronomické odškodnění

Přeživší a příbuzní obětí masakru v americkém Las Vegas dostanou v přepočtu nejméně 17 miliard korun od řetězce MGM Resorts, z jehož hotelu střelec před dvěma lety usmrtil 58 lidí. Podle obětí střelby měl hotel zanedbat bezpečnostní opatření. Velikost finančního vypořádání se může přehoupnout až přes 18 miliard korun, a to v závislosti na počtu osob, které se o odškodnění přihlásí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rodiny obětí masového vraha z Las Vegas dostanou astronomické odškodnění (video zdroj: KTNV, CNN)

reklama

„Hotelový rezort MGM je v Las Vegas váženým členem komunity a toto finanční vyrovnání z jeho strany představuje dobré občansko-korporátní vystupování,“ řekl v prohlášení Robert Eglet, právník zastupující oběti.

„Věříme, že podmínky tohoto vyrovnání jsou nejlepším možným výsledkem pro naše klienty a zajistí co možná nejvíce dobrého pro ty, kterých se tato událost dotýká,“ dodal Eglet. MGM v krátké reakci uvedl, že veškeré ostatní probíhající spory budou na základě dohody zamítnuty. Společnost také odmítla uznat odpovědnost za pochybení.  

Masový vrah Stephen Paddock

Nenápadný milionář, ale také gambler a milovník zbraní. Tak popisují známí masového vraha z Las Vegas

Řetězec původně nechtěl přeživším obětem ani pozůstalým rodinám nic platit. Odkazoval přitom na federální zákon z roku 2002, který měl společnost chránit před případnou odpovědností. Hotel totiž na místě zajistil ochranku certifikovanou ministerstvem vnitřní bezpečnosti.

Nejhorší masová střelba v moderních amerických dějinách se odehrála v noci 1. října 2017. Střelec, 64letý Stephen Paddock, který byl vybaven automatickými a poloautomatickými zbraněmi, zahájil z okna svého pokoje ve 32. patře hotelu Mandalay Bay palbu na účastníky nedalekého koncertu. Téměř 10 minut trvající palbu nepřežilo 58 lidí, dalších 527 utrpělo zranění. Střelec následně spáchal sebevraždu. Motiv útoku se vyšetřovatelům objasnit nepodařil.

 

Dalibor Zítko

reklama

reklama