Romeo pátrá po Julii: Poslední žabák svého druhu hledá žabku na seznamce!

Desetiletý žabák Romeo je podle odborníků jedním z posledních zástupců svého druhu. Pokud se pro něj nepodaří najít samičku, druh žáby Sehuencas pravděpodobně vymře. Vědci se proto rozhodli založit žabákovi profil na internetové seznamce.
žabák Romeo
žabák Romeo
facebook/buzzort.com

reklama

Žabák Romeo marně hledá spřízněnou duši už dlouhých devět let. A protože se vědci z Bolívie, kde se endemický druh Sehuencas vyskytuje, obávají, že pokud nenajdou pro Romea samičku, tak tento druh žab vymře, uchýlili se k nestandartnímu kroku. Žabákovi založili profil na internetové seznamce!

Přestože tento druh žáby ve volné přírodě nikdo nezahlédl už několik let, přírodovědci se nevzdávají. „Nechceme ztrácet naději,“ řekl agentuře AFP Arturo Munoz, vědec a ochránce přírody. Proto kromě zkoumání řek a potoků, přešli vědci i k moderním pokusům. „Naděje umírá poslední, my stále věříme, že někde tam venku jsou samičky stejného druhu, díky kterým se nám podaří zachovat tento vzácný druh,“ dodal.

Ochránci přírody si moc dobře uvědomují, že příliš času na hledání jim už nezbývá. Žáby druhu Sehuencas se dožívají kolem 15 let. Romeo tak má na záchranu svého druhu jen přibližně pět let.

Rosnička tečkovaná, Peru

Svítící žába. Překvapivý objev z amazonských pralesů

Žabák Romeo má na seznamce Match.com účet jako každý jiný, fotografie a základní informace jsou samozřejmostí. „Nechci začínat tím, že je těžké někoho najít nebo tak, ale věřte mi, já jsem opravdu poslední svého druhu,“ dočtete se na žabákově profilu.

„Jsem za každých okolností sám sebou a za nejlepší průběh večera považuji pohodu a odpočinek v bezpečí domova, někdy spojený s pozorováním vody, která je všude kolem mě,“ popisuje Romeo rysy své osobnosti.

„V podstatě je to jednoduché: Potřebuji samičku druhu Sehuencas, jako jsem já, abychom zachovali náš druh. Pokud se žádná žabka nenajde, náš druh je u konce (nic vázného),“ neztrácí žabák humor ani v existenční situaci.

Přejme tedy Romeovi hodně štěstí, aby stejně jako někteří jeho lidští kolegové našel na seznamce opravdovou lásku a hlavně aby nakonec dokázal zachránit svůj druh před úplným vyhynutím.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!