ROZHOVOR: Až stovky parkovacích míst v Praze jsou obsazené autovraky, míní starostka Prahy 10

Stát určí, jak nově poznat autovraky. Ty, které budou mít půl roku propadlou technickou kontrolu, bude možné odtáhnout. Po uplynutí stanovené lhůty pak mohou jít do šrotu. Je to také reakce na autovraky, které v ulicích stojí již několik let a nedá se s nimi nic dělat. Jedno z takových stojí na pražské Počernické ulici od roku 2014. Nová pravidla by v podobných případech pomohla.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Až stovky parkovacích míst v Praze jsou obsazené autovraky

reklama

V Počernické ulici stojí auto již pět let. Nedá se s ním nic dělat, protože je v takzvaném polopřevozu. „To znamená, že ho jeho vlastník již nepřihlásil do registru. Když ho kontaktujeme, nemá dohledatelnou adresu, má ji někde na úřadě a nereaguje na naše výzvy,“ uvedla starostka Prahy 10 Renata Chmelová.

Podle nynější definice zákona ale taková vozidla autovrakem nejsou. Muselo by se jednat o vozidlo nezpůsobilé k jízde. „Má jakási kola, má volant, má motor. Za vrak ho nemůžeme prohlásit,“ dodala starostka.

I podle jejího názoru by novela pomohla. V případě, že by auto šest měsíců nemělo technickou kontrolu, může být velice jednoduše odstaveno. Pak už se k situaci bude muset vlastník postavit čelem. Pokud tak do stanovené lhůty neudělá, může stát nově takové auto zlikvidovat. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!