ROZHOVOR: Bratr napadeného mladíka promluvil! Jak to celé bylo?

Zřejmě s trvalými následky odejde z nemocnice osmadvacetiletý muž, kterého v Liberci surově zbil jeho známý, teprve sedmnáctiletý mladík. Napadený má štěstí, že vůbec přežil, lékaři dva dny bojovali o jeho život. Teď už je jeho stav stabilizovaný, říká jeho bratr, se kterým jsme hovořili. 
Zpověď bratra napadeného

reklama

Jádrem sporu je přitom velmi malé dítě, teprve čtyřměsíční holčička. Napadený muž je jejím otcem. Matka dítěte a její rodina se mu prý dlouhodobě snaží bránit v tom, aby se s dcerou vídal. Když  přišel naposledy, jeden z příbuzných se mu údajně rozhodl dát razantně najevo, aby už nechodil. Podle policie vzal dřevěnou palici a silně s ní udeřil muže do hlavy. Pak své oběti zasazoval další rány, i když byla ještě na zemi. Napadený muž si vybavuje jen první ránu, měl prý pocit, jako kdyby dostal kladivem. 

Sedmnáctiletý mladík je už obviněný z pokusu o vraždu. Protože je mladistvý, může dostat podle českých zákonů maximálně pětiletý trest. Kriminalisté požadovali, aby skončil ve vazbě. Soudce ale nesouhlasil a pustil ho na svobodu.

reklama

reklama