ROZHOVOR: Češi mají nárok na odškodnění v kauze Dieselgate

Více než půl miliardy korun dostanou čeští řidiči, kterých se dotkla takzvaná aféra Dieselgate. Nepravomocně o tom rozhodl soud pro Prahu 8. Odškodnění se týká asi 2500 majitelů aut s vadným softwarem. Na každého z nich tak připadá částka asi 220 tisíc korun. Společnost Volkswagen s rozhodnutím soudu nesouhlasí a chce se proti němu odvolat.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

VW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit půl miliardy korun

reklama

První Češi dostali černé na bílém, že mají nárok na odškodnění kvůli emisní aféře Dieselgate. Soudce rozhodl takzvaným rozsudkem pro uznání. V praxi to znamená, že vyzval společnost Volkswagen, aby se do 30 dnů vyjádřila k nárokům žalujících řidičů a aby předložila nebo označila důkazy.

Reportér Karel Rychlý se zeptal doktora Františka Honsy, právního zástupce společnosti Safe Diesel, kdy proběhl soud, kolika klientů společnosti se rozsudek týká a na mnohé další.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!