ROZHOVOR: Českou poštu čekají změny: Musíme se přizpůsobit trhu, proto propouštíme, říká ředitel pošty

„Potřebujeme více přizpůsobit poštu trhu, více automatizovat a nespoléhat na to, že se nám každý rok podaří najít 8 tisíc zaměstnanců a 5 tisíc brigádníků,“ říká ředitel pošty k důvodu snížení stavu zaměstnanců České pošty.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s ředitelem pošty

reklama

„Za uplynulý rok jsme propustili řádově 200 zaměstnanců, z nichž přibližně 160 bylo z manažerských pozic a v té restrukturalizaci pokračujeme i nadále,“ říká Roman Knap, ředitel České pošty. „A tak jak nám stále chybí zaměstnanci, především na pozicích doručovatelů a řidičů a balíkových doručovatelů, tak samozřejmě nemůžeme spoléhat na to, že se nám je podaří najít… Takže my přizpůsobujeme Českou poštu trhu a tomu, jak se situace vyvíjí, musíme více automatizovat a předpokládáme, že do roku 2022, 2023 nás bude na poště o 7 tisíc méně," dodává. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!