ROZHOVOR: Jak dopadne sedmnáctiletý mladík, který napadl muže dřevěnou palicí?

Sedmnáctiletý mladík v Liberci čelí obvinění z pokusu o vraždu. Jeho oběť málem nepřežila, osmdvacetiletý muž bude mít po brutálním útoku zřemě trvalé následky. Do rozbité lebky mu lékaři museli dát implantát. Přesto obviněnému mladíkovi hrozí podle policistů maximálně pětiletý trest. 
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s právníkem Michalem Tandlerem

reklama

Jak je to možné? Jaké sazby platí podle zákona pro mladistvé pachatele? Podle námi osloveného právníka to bývá poloviční délka trestu, jaký by dostal plnoletý pachatel. Jenže zákon zárověň stanoví i maximum - a to je právě zmíněných pět let. Na příkladu pokusu o vraždu je to dobře vidět. Běžný rozptyl trestu pro dospělého pachatele je deset až osmnáct let. Polovina pro mladistvého by tak byla maximálně devět let, protože ale nejvyšší hranice trestu pro neplnoleté pachatele má svůj horní limit na pěti letech, nemůže si odpykat víc. S jedinou výjimkou, kterou právník Michal Tandler zmiňuje v rozhovoru.

Bratr otevřeně promluvil o napadení sourozence

ROZHOVOR: Bratr napadeného mladíka promluvil! Jak to celé bylo?

reklama

reklama