ROZHOVOR: Jak moc klesají trestné činy pod vlivem alkoholu?

Trestné činy pod vlivem alkoholu klesly za deset let o více než polovinu. Ukazují to výsledky výzkumu, který zveřejnilo Centrum ekonomických a tržních analýz. Více se dozvíte v rozhovoru s analytikem Michaelem Fantou.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s analytikem Michaelem Fantou

reklama

Jen dopravních nehod pod vlivem alkoholu ubylo o 44 %. Umírá také méně lidí. Oproti roku 2008 bylo při dopravních nehodách pod vlivem alkoholu zabito o 40 % méně lidí.Uvádí to aktuální studie Centra ekonomických a tržních analýz (CETA).

Na druhou stranu ale Česko podle různých mezinárodních srovnání zůstává na předních příčkách ve spotřebě alkoholu. Mezi roky 2008 a 2017 spotřeba čistého lihu klesla o téměř šest procent.  

Nadměrné pití ČR ročně podle studie stojí asi 56,6 miliardy korun, a to za ztrátu produktivity, léčbu, či kvůli kriminalitě, invaliditě a předčasným úmrtím. Odpovídá to asi 1,2 % hrubého domácího produktu (HDP). 
 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!