ROZHOVOR: Je to jako ve válce, říká zoufalý majitel uzavřeného podniku. Ztráty počítá na miliony

Nařízení o uzavření restaurací, kaváren, barů a zábavních podniků dopadlo velmi těžce na tisíce podnikatelů a zprostředkovaně i na desetitisíce jejich zaměstnanců. Mnoho majitelů podniků nemá dostatečnou finanční rezervu, aby mohli bez tržeb zaplatit nájmy, energie a hlavně mzdy svých lidí. Ale ani ti, kteří mají nějaké úspory, nevydrží déle než měsíc.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s Pavlem Škodou, jednatelem Domu kultury Liberec

reklama

Příkladem může být liberecký Dům kultury, soukromé zařízení, kde se pořádají plesy, koncerty, kongresy i divadelní představení. Na sál je navázaná restaurace, celkem je tu dvacet zaměstnanců, ale další desítky lidí navíc přišly o příjem z brigád při jednotlivých akcích. 

Majitelé tanečních a hudebních klubů nebo koktejlových barů mají příjmy z toho, že se lidé baví ve velkém množství. Jejich podniky vláda zavřela jako první a oni se teď bojí, že až se začnou opatření uvolňovat, oni budou pro změnu až poslední na řadě.

Restaurace a bary jsou z nařízení vlády uzavřené, majitelé počítají škody

KOMENTÁŘ LUKÁŠE KOVANDY: Bilionový program vlády české ekonomice pomůže, možná jej ale bude třeba navýšit

Teď je trápí mnoho otázek, na které stále chybějí odpovědi. Budou muset kromě vyplácení mezd platit za lidi i sociální a zdravotní pojištění? Z čeho zaplatí odvody DPH za uplynulý měsíc? Dostane se na ně v programu státních bezúročných půjček, kde se za dva dny sešly žádosti za pět miliard? Dohodnou se s pronajímateli na snížení nebo neplacení nájmu? Redakce televize Prima zjišťovala odpovědi alespoň na některé z nich, objeví se v reportáži ve Velkých zprávách.                

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!