ROZHOVOR: Majitelé psů s výcvikem nemusí od ledna v Litovli platit roční poplatky

S neobvyklou nabídkou pro majitele psů přišla litovelská radnice. Kdo prokáže, že jeho svěřenec prošel výcvikem a poslouchá na slovo, nemusí platit každoroční povinný poplatek. Radnice tak chce majitele psů motivovat k výcviku a zvýšit bezpečnost ve městě.
Poslušní psi budou bez poplatků

Srážky s auty, pokousaní lidé i krvavé konflikty mezi samotnými psy - takové problémy řeší každé město. V Litovli se teď ale rozhodli pejskaře motivovat k výcviku jejich čtyřnohých svěřenců, aby počet podobných nepříjemností snížili na minimum.

„Máme totiž problémy, a to i takové, že například jede babička na kole a neposlušný pejsek vběhne pod kolo a je z toho neskutečný problém. Máme toulavé psy a město vynakládá nemalé náklady na útulky,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima starosta Litovle Viktor Kohout.

Nabídka radnice má ale pochopitelně své podmínky. Psi budou muset složit zkoušky z poslušnosti. Své služby nabízí litovelští nadšenci, kteří provozují zdejší Kynologický klub. Pro získání nejnižšího stupně zkoušek se musí psi naučit ty nejzákladnější dovednosti.

Zkoušku si majitelé psů budou muset zaplatit ze svého. Stojí mezi 300 a 400 korunami. Pokud ale úspěšně projdou, ušetří na poplatcích, které aktuálně vycházejí i na tisíc korun ročně.

reklama