ROZHOVOR: Martina Sáblíková zaštítila charitativní běh pro hospic. Takové věci by se měly podporovat, říká rychlobruslařka

Olympijská vítězka Martina Sáblíková podpořila charitativní Běh pro Domácí hospic Vysočina. Akce se nakonec zúčastnilo okolo 300 běžců včetně nejslavnější české rychlobruslařky. S Martinou Sáblíkovou jsme natočili rozhovor, ve kterém nám prozradila, proč podobné akce ráda podporuje.
Rozhovor s Martinou Sáblíkovou

reklama

Výtěžek z charitativní akce, která se konala v Novém Městě na Moravě, přinesl hospici téměř 82 tisíc korun, dalšími 50 tisíci přispěla sama rychlobruslařka.

„Získané prostředky využije Domácí hospic Vysočina k zahájení péče o umírající děti, o kterou v letošním roce rozšiřuje svoje služby,“ uvedl Domácí hospic Vysočina na svých internetových stránkách.

Právě nově vznikající péče o umírající děti byla jedním z důvodů, proč trojnásobná olympijská vítězka charitativní běh zaštítila. „Když se to stane někomu, kdo je starší, tak bohužel, stáří takové je. Ale když se to stane někomu, komu jsou 3 i míň, tak co s tím můžeme dělat? Pomoc těch lidí je strašně potřeba,“ řekla v rozhovoru pro naši televizi Sáblíková.

Na celý rozhovor s Martinou Sáblíkovou se můžete podívat v úvodním videu.

reklama

reklama