ROZHOVOR: Nemohla jsem tomu uvěřit, reaguje na nepravdivé tvrzení ministra Vojtěcha osočená lékařka

Ministr se omluvil, ale co na to samotná lékařka Soňa Peková? Jak řekla naší televizi, nemohla slovům ministra uvěřit a myslela si, že je to vtip. Nechápe, že ministr sděloval neověřené informace.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s lékařkou Soňou Pekovou

reklama

„Viděla jsem ten záznam z konference teprve dnes a myslím si, že je to poměrně alarmující, protože v podstatě zprávy, které jsou nepodložené, nebo jsou dokonce falešné, tak zazní z úst tak vysoce postaveného člověka a v takové konotaci, ze které vyznívá, že taková laboratoř jako Tilia nepatří do systému zdravotní péče. Přitom my jsme registrované zařízení a mně naskočila husí kůže, když jsem to slyšela,“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima lékařka.

Sama tomu nemohla nejdříve vůbec uvěřit a považovala to za vtip. „Ale potom mě kontaktovala řada přátel a vyjadřovali lítost, jak jsem hrozně dopadla. Přitom já jsem byla v práci a laborovala jsem, dělala jsem svoji práci a nechápala jsem, co se děje,“ upřesnila s tím, že po osmapadesátém telefonátu se jí už zvedal tlak.

Všichni její známí se obávali o její zdraví. Jelikož v té době ale byla v práci s telefonem v letovém režimu, nedovolal se jí ani její manžel. „Nakonec skutečně přijel a zjišťoval, jestli mě ta černá dodávka neodvezla někam, abych tady nešířila prostě smrtonosnou nákazu. Takže to bylo přitažené za vlasy. Já se tomu teď směji, ale v podstatě to bylo včera nepříjemné,“ upřesnila.

Ministr zdravotnictví se v sobotu za své prohlášení omluvil. Lékařka omluvu akceptovala. „Já jsem naprosto racionální člověk, pro mě je to historie, já se v politice neangažuji. Pro mě je to vyřešené a doufám, že i pro naši laboratoř. A doufám, že už nebude středobodem zájmu,“ uzavřela.

reklama

reklama