ROZHOVOR: Omezení spotřeby alkoholu - Jaké regulace fungují a co nefunguje?

Ve Skotsku chtěli omezit spotřebu alkoholu nařízením minimální ceny za nápoje s nižším obsahem alkoholu. Nápad se ale moc neujal. Proč? Zeptali jsme se analytika Aleše Roda.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s analytikem Alešem Rodem

reklama

Skotové totiž začali nakupovat více tvrdého alkoholu, aby měli „za méně peněz více muziky“. Jaká opatření v boji proti návykovým látkám fungují a jaká ne? Ptali jsme se analytika z Centra ekonomických a tržních analýz Aleše Roda.

Češi totiž nadále zůstávají na předních příčkách ve spotřebě alkoholu v porovnání s ostatními státy světa. Přesto ale negativní dopady způsobené jeho konzumací během posledních deseti let klesly. Ubylo jak trestných činů, tak nehod pod vlivem alkoholu. Naopak se však zvýšil počet úmrtí na alkoholická onemocnění jater. Podle odborníků z Centra ekonomických a tržních analýz jsou čísla stále vysoká, případné regulace je ale třeba zvážit. Doporučují proto investovat především do prevence.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!